Skip links

23.10.2020 Dzień kundelka

Temat: Obchody Dnia Kundelka.

Data: 23.10.2020

Cele:

  • Dziecko dostrzega, że zwierzęta posiadają zdolność odczuwania, przejawia w stosunku do nich życzliwość i troskę;
  • Dziecko poszerza swoje doświadczenia plastyczne.

Witajcie!

W kalendarzu przypada wyjątkowy dzień, w którym będziemy razem świętować jest to Dzień Kundelka. Mam nadzieję, że będziemy się razem dobrze bawić wykonując zadania.

Zadanie 1. „Gimnastyka”

Jeśli masz ochotę poćwicz nasz układ do piosenki kąpielowej

https://www.youtube.com/watch?v=30BVfTvlsrE

Zadanie 2.

Jeśli masz ochotę posłuchaj piosenki o życiu kundelka. Możesz porozmawiać z rodzicami o tym, co robi kundelek w ciągu dnia? Dlaczego warto przygarnąć zwierzaka do domu? oraz Co robimy gdy widzimy zagubione zwierzę?

Zadanie 3.  Jeśli masz ochotę dzisiaj stworzyć pracę plastyczną to czeka na Ciebie „Uśmiechnięty kundel”

Przygotuj: papierowy talerzyk lub wycięte białe koło o średnicy 20cm. Czarny pisak lub kredkę. Czerwoną, czarną i brązową kartkę. Nożyczki oraz klej.

Wykonanie: Z czerwonej kartki wytnij długi psi język, natomiast z brązowej wytnij długie uszy i okrągłą łatkę koło oka. Z czarnej kartki wycinamy nosek, jeśli nie masz czarnej kartki użyj pisak w czarnym kolorze. Po czym przyklej elementy na wycięte koło/papierowy talerzyk układając je w uśmiechnięty pyszczek kundelka. Oczy i uśmiech dorysuj kredkę/pisakiem.

Zadanie 4.

Przyjrzyj się kundelką i spróbuj dopasować cień do właściwego psa. Zastanów się chwilę i spróbuj wyjaśnić, czym jest cień.

Zadanie 5.

Jeśli masz jeszcze trochę sił to przyjrzyj się ilustracją. Pokoloruj lub wskaż cyfrę, która odpowiada ilości kundelków na obrazku.

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.