Skip links

14.04.2020 Kucharz

Temat:  Kucharz.                                                                     14.04.2020

 

Kochane Maluszki w tym tygodniu zapoznamy się z kilkoma zawodami. Pierwszym z nich będzie zawód kucharza. Ciekawe czy wiecie czym zajmuje się kucharz? Pomyślcie  przez chwilę…  i co już wiecie?

 

Na początek naszych dzisiejszych zabaw ciocia Justynka proponuje  zagadki smakowe. Kochani Rodzice prosimy abyście przygotowali chustkę do zawiązania oczu oraz odrobinę cukru, soli, plasterek cytryny i musztardę. Teraz pora na degustację. Ciekawe jakie miny robią Nasze Misie i Margolcie podczas tak niezwykłych doznań smakowych?

 

Po zagadkach smakowych przyszła pora na piosenkę. Ciocia Kinia zaprasza do wysłuchania piosenki pt. „Mały kucharz”.

https://www.youtube.com/watch?v=NCn20pfHDKk

 

Po piosence czas na odrobinę twórczości własnej. Ciocia Ania proponuje wam grę na niezwykłych instrumentach.  Poproście rodziców o  garnki, łyżki i pokrywki. I zacznijcie swój własny koncert.

 

Jesteśmy pewne, że po zabawie wszyscy macie ochotę na kanapkę. Zapraszamy do zabawy paluszkowej. Do wierszyka pt. „ Kanapka”.

https://www.youtube.com/watch?v=Hi6gbq9GXdg

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Nie zapomnijcie o zdjęciach i filmikach. Chętnie posłuchamy koncertu i zobaczymy wasze minki .

 

Pozdrawiamy Ciocie.

Zostaw komentarz

Name*

Website

Komentarz

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.