Skip links

17.04.2020 Ogrodnik

Temat: Ogrodnik                                                                                     17.04.2020

 

Witamy wszystkie Misie i Margolcie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Na początek ciocia Kinia ma dla Was piosenkę  pt. „ Kwiatki Bratki”.

Link do piosenki:

https://www.youtube.com/watch?v=KoAEIDEzG3Y

Postarajcie się zapamiętać czym zajmuje się ogrodniczka z piosenki.

 

Jak już wiemy na czym polega praca ogrodnika ciocia Justynka zachęca Was do stworzenia swojego własnego ogródka. Wiosna to idealny czas na prace porządkowe w ogrodzie oraz na sianie i sadzenie nowych roślinek. Poproście rodziców, aby pokazali wam narzędzia jakich używa się do pracy w ogrodzie.

Ogród to doskonałe miejsce także do zabawy zachęcamy was to stworzenia toru przeszkód w waszych ogródkach lub domach. Proponujemy np. slalom pomiędzy butelkami.  Czekamy także na Wasze propozycje.

 

Po ciężkiej pracy w ogrodzie nadszedł czas na pracę plastyczną . Ciocia Ania proponuje wykonanie kwiatków przy pomocy widelca i farby. Do wykonania pięknych prac wystarczą nam właśnie te dwie rzeczy oraz kartka. Farbę wylewamy na talerzyk, maczamy w niej widelec i odciskamy na kartce. Wystarczy dorysować łodygi i piękne kwiatki są już gotowe.

Serdecznie pozdrawiamy. Życzymy miłego dnia.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.