Skip links

01.06.2020 ,,Dzień Dziecka”

01.06.2020r. (Poniedziałek)

Grupa: Biedronki

Temat: „Dzień Dziecka”.

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 46

Cele ogólne:

– rozwijanie sprawności ruchowej,

– rozwijanie zdolności manualnych.

 

Przebieg zajęć:

  1. „Przeprawa przez rzeczkę” – zabawy ruchowe; zestaw ćwiczeń porannych

            Przygotuj dwa sznurki, skakanki lub szaliki. Jeden ułóż po swojej prawej stronie, a drugi równolegle do niego po lewej stronie. Pomiędzy nimi pozostaw odległość około jednego kroku. Wyobraź sobie, że powstałe linie to dwa brzegi rzeki. Ustań na jednym brzegu i przeskocz na drugi. Postaraj się nie wpaść do „wody”. Czynność tę wykonaj kilka razy. Zaproś innych członków rodziny do zabawy. Powodzenia.

 

  1. „Święto dzieci” – dorysowywanie wskazanych elementów; orientacja na kartce

Otwórz swoją książkę na stronie 25 i wykonaj starannie zadanie.

 

  1. „Moi koledzy”- zabawa dydaktyczna słuchowa

Wymień kolejno imiona wszystkich kolegów i koleżanek ze swojej grupy (jeżeli nie pamiętasz wszystkich, wymień te imiona, które zapamiętałeś). Podziel imię każdego z nich na sylaby (pomiędzy sylabami klaszcz w dłonie).

 

  1. „Mój kolega” – zabawa plastyczna

Przypomnij sobie jakiegoś ulubionego kolegę lub koleżankę. Przygotuj kartkę, farby, pędzel, kredki i namaluj/narysuj go. Pamiętaj o wszystkich elementach twarzy (nos, oczy, usta) oraz o innych częściach ciała, takich jak: uszy, ręce, nogi, itd.

 

  1. „Zabawki” – praca z kartą pracy

Pokoloruj obrazek, a następnie go wytnij i rozetnij wzdłuż przerywanych linii. Gdy obrazek będzie już pocięty ułóż go ponownie i przyklej na kartce. Jeżeli nie możesz wydrukować obrazka narysuj własny lub użyj do tego, np. kolorowanki.

Miłej zabawy.

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.