Skip links

04.05.2020 Moja ulubiona książka

Propozycja zajęć na dzień 04.05.2020

Grupa: Biedronki

Temat: Moja ulubiona książka

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 26

Cel

Dziecko:

  • różnicuje rejestry w muzyce: wysoko, nisko;
  • odczytuje instrukcje obrazkowe;
  • koncentruje uwagę na słuchanym tekście literackim;

 

Dzień dobry! Witam wszystkie Biedroneczki po weekendzie majowym. Dziękuję za zdjęcia z realizacji zajęć z minionego tygodnia. Zapraszam na tydzień zajęć,  w którym tematem przewodnim będzie „książka”.

 

Zabawa 1

„Nikt się nie spodziewa” – gimnastyka buzi i języka.
Małgorzata Barańska

 

W górze słonko świeci – unoszenie  nad głową złożonych razem dłoni z   szeroko rozstawionymi palcami.

ptaszek sobie leci – skrzyżowanie  nadgarstków i kiwanie jednocześnie wszystkimi palcami (skrzydła)

szumią, szumią drzewa – opuszczanie rąk na wysokość twarzy i poruszanie wyprostowanymi palcami obu dłoni (gałęzie drzew).

nikt się nie spodziewa, że… – rozkładanie  szeroko rąk i poruszanie nimi lekko w górę i w dół.

itd. (powtarzamy rymowankę od początku).

 

Zabawa 2

„Liczymy książki” – zabawa muzyczno – ruchowa.

Poruszaj się  przy melodii w średnim rejestrze. Gdy usłyszysz melodię w wysokim rejestrze, naśladuj liczenie książek na wysokich półkach, gdy pojawi się melodia w niskim rejestrze naśladuj liczenie książek na dolnych półkach – schylaj się nisko 🙂

(Muzyka do zabawy znajduję się w załączniku)

Zabawa 3

„Moja ulubiona książka” – teraz poproszę Cię, abyś wziął do ręki swoją ulubioną książkę – może to być bajka, może to być książka z wierszami równie dobrze może to być komiks albo album o zwierzętach… następnie porozmawiaj z rodzicem o niej, powiedz jaki ma tytuł, o czym jest ta książka no i oczywiście wyjaśnij dlaczego właśnie ta książka jest Twoją ulubioną.

 

Zabawa 4

„Ulubiona książka Tup” – karta pracy z Waszego pakietu edukacyjnego. Skan karty pracy poniżej – w załączniku plik do pobrania w lepszej jakości. Proszę aby z pliku wydrukować kartę z ilustracji poniżej – kolejne karty pracy będziemy wykonywać później 🙂

Jeżeli nie masz możliwości wydrukowania karty pracy zachęcam Cię do narysowania wybranej ilustracji do swojej ulubionej bajki.

KARTA PRACY

Zabawa 5

„Twarde – miękkie” – zabawa orientacyjno – porządkowa.

Poruszaj się po mieszkaniu w określony sposób: biegaj, chodź, podskakuj. Na hasło rodzica „Twarde!” szybko podejdź do ściany, drzwi, mebli itp. czyli do czegoś twardego. Na hasło „Miękkie!” Dotykaj czegoś miękkiego np. poduszki, kanapy, dywanu itp.

 

Zabawa 6

„Poczytaj mi bajkę” – na koniec dnia poproś rodzica, rodzeństwo albo innego domownika o przeczytania jednej z Twoich ulubionych bajek. Porozmawiajcie o jej treści.

 

Miłego dnia! Pamiętajcie proszę o przesyłaniu zdjęć o realizacji zabaw.

Ściskam mocno! 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.