Skip links

04.05.2020 Zabawy z różnych stron świata

04.06.2020r. (Czwartek)

Grupa: Biedronki

Temat: Zabawy z różnych stron świata.

Do pobrania:Biedronki – Zajęcia 49

Cele ogólne:

– rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej,

– ćwiczenie spostrzegawczości.Przebieg zajęć:

  1. Zabawa naśladowcza

Popatrz na obrazki i wykonaj kolejno wszystkie czynności, które są pod nimi opisane.

  1. „Wyścig balonów” – zabawa z Bangladeszu

Przygotuj do zabawy nadmuchany balon i kij (może być to trzonek od miotły). Wyznacz trasę jaką będziesz musiał przejść. Może być to korytarz lub miejsce wyznaczone, np. krzesłami. Twoim zadaniem jest przeprowadzić balon za pomocą kija od początku trasy do jej końca. Jeżeli będziesz miał ochotę możesz wykonać w ten sposób slalom. Powodzenia!

 

  1. „Gdzie to pasuje?” – zabawa na spostrzegawczość

Przypatrz się obrazkom. Dopasuj elementy na dole kartki odpowiedniego obrazka. Jeżeli masz możliwość wydrukuj kartę pracy, wytnij kółka z dołu kartki i naklej w odpowiednie miejsca.

 

  1. „Gra w klasy” – zabawa ruchowa

Przygotuj kredę do rysowania na chodniku, lub patyk do rysowania na ziemi. Narysuj grę według obrazka (możesz poprosić o pomoc kogoś starszego). Weź do ręki kamyk i ustań przed grą. Rzyć kamykiem na dowolne pole, Twoim zadaniem jest skakać po niego, podnieść go i wrócić. Zasady: na polach z numerami od 1 do 3 skaczemy na jednej nodze, pole 4-5 robimy rozkrok (każda noga na innym polu), pole numer 6 – jedna noga, pola 7-8 tak samo jak 4-5. Powodzenia!

 

Miłej zabawy.

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.