Skip links

07.04.2020 Wielkanocny baranek

Propozycja zajęć na dzień 07.04.2020

Grupa: Biedronki

Temat: Wielkanocny baranek

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 10

Cel ogólny

Dziecko:

  • aktywnie uczestniczy w przygotowywaniu dekoracji świątecznych;
  • składa obrazek z elementów
  • wykonuje pracę plastyczną z dostępnych materiałów

 

Wasze zajączki są piękne mam nadzieję, że wykorzystacie je do wystroju stołu Wielkanocnego. Świetnie poradziliście sobie z kodowaniem – jestem dumna.

 

Zabawa 1

„Tunel” – zabawa oddechowa

Do tej zabawy potrzebne będą kartki papieru, taśma klejąca i piłeczka. Za pomocą kartki i taśmy stwórzcie tunel przez który będzie turlać się piłeczka za pomocą Waszego dmuchania. Do dzieła. Powtórzcie zabawę kilka razy.

Zabawa 2

„Wielkanocne puzzle” – przesyłam link do strony eduzabawy.pl z której możecie pobrać obrazki do złożenia. Wystarczy je wydrukować, poprzecinać no i złożyć w całość.  Poniżej przesyłam skan, który znajduje się również w załączniku. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania kart możecie sami zrobić swoje własne puzzle. Narysujcie obrazek – przetnijcie go na kilka kawałków i złóżcie w całość.

https://eduzabawy.com/karty_pracy/puzzle2/wielkanoc5/

Zabawa 3

Baranek Wielkanocny – praca plastyczno – techniczna

Do wykonania baranka potrzebujemy kubeczka po jogurcie z kącikiem (fantazja np.) oraz wata, brązowy/czarny papier

Wyklejamy kubeczek w koło watą – formułujemy z niej kuleczki. Z papieru wycinamy rogi, pisakiem rysujemy oczy. Zachęcam do wykorzystania baranka w celu zasiania rzeżuchy – wygląda świetnie.

Źródło: 1monika1-flog                                                                                                                        Źródło: semini.pl

Jeśli nie macie kubeczka, nic straconego mam jeszcze jedną propozycję, możecie wykonać baranka używając płatków kosmetycznych lub waty.

Źródło: pinterest

 

Zabawa 4 Zabawa dodatkowa – wielkanocne memory

Wystarczy wydrukować, wyciąć i gra gotowa.

Kliknij=>Gra memory<=Kliknij

Jak tam Wasze szczypiorki? Pochwalcie się! Pozdrawiam

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.