Skip links

09.04.2020 Wielkanocny kurczaczek

Propozycja zajęć na dzień 09.04.2020

Grupa: Biedronki

Temat: Wielkanocny kurczaczek

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 12

Cel ogólny

Dziecko:

  • aktywnie uczestniczy w przygotowywaniu dekoracji świątecznych;
  • wie co powinno znajdować się w święconce;
  • dokonuje syntezy sylabowej wyrazów;

 

Zabawa 1

Zabawa ruchowa do piosenki. Pamiętacie ? 🙂

https://supersimple.com/song/one-little-finger/

 

Zabawa 2

Koszyczek Wielkanocny – obrazki wysyłam również w załączniku do pobrania. Moja propozycja zabawy: wytnij proszę wszystkie elementy, podziel ich nazwy na sylaby – potrafisz to doskonale, następnie za pomocą słomki (jeśli nie masz w domu słomki zrób ją z papieru – zwijając w rureczkę kartkę) przenieś do koszyczka te elementy, które zawsze wkładasz szykując z rodzicami koszyczek do święconki.

Jeśli nie macie możliwości wydrukowania elementów. Mam propozycję, na pewno macie w domu gazetki reklamowe supermarketów. Poszukajcie w nich obrazków podobnych do tych które są tutaj w załączniku, wytnijcie je. Na kartce narysuj koszyczek i zabawa gotowa 🙂

Kliknij=>Koszyczek<=Kliknij

Zabawa 3

„Co celu” – zabawa z elementem rzutu. Przygotuj kilka kartek sklej je ze sobą za pomocą taśmy. Powycinaj w nich otwory, mniejsze i większe. Przyklej plakat do futryny od drzwi za pomocą taśmy, następnie weź małą piłeczkę, jeśli nie masz zrób kulkę z gazetki/kartki lub samolot tak jak na fotografii i spróbuj trafić do otworów z niewielkiej odległości.

Źródło: facebook

Zabawa 3

Karta pracy –

Zabawa 4 dodatkowa!

„Double Wielkanocne” – uwielbiam tą grę. Wystarczy wydrukować karty, wyciąć i gotowa zabawa dla całej rodziny podczas Świąt Wielkanocnych! Gra w załączniku.

Kliknij=>Double Wielkanocne<=Kliknij

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.