09.06.2020 Na pomoc

Grupa: Biedronki

Temat: Na pomoc.

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 52

– utrwalenie wiedzy o numerach i służbach ratunkowych,

– rozwijanie sprawności manualnej.

1.„Strażak” – masażyk

Posłuchaj wierszyka czytanego przez rodzica. Wykonajcie sobie masażyki na zmianę. Możesz też zaprosić do zabawy innych domowników.

Strażak

Beata Gawrońska

Strażak ognia się nie boi,                   Rysuj dwie pionowe linie po obu stronach kręgosłupa.

Na drabinie prosto stoi,                     Rysuj linie poziome od góry do dołu.

Ani trochę nie grymasi,                   Masuj ruchami kolistymi całe plecy płaską dłonią.

Tylko pożar dzielnie gasi.

2. Praca w książkach

Wykonaj zadanie z książki (strona 27).

3. „Na pomoc” – zabawa tematyczna

Czy wiesz kto znajduje się na obrazku? W jakich sytuacjach korzystamy z pomocy tych ludzi? Wymień nazwy zawodów tych postaci i podziel je na sylaby. Połącz osobę z odpowiednim pojazdem. Pokoloruj obrazek. Jeżeli nie możesz go wydrukować, narysuj jedną wybraną postać.

4. „112 Numer alarmowy” – osłuchanie z piosenką

Zapraszam Cię do posłuchania piosenki o numerze alarmowym. Dzięki niej łatwiej będzie Ci zapamiętać numer ratunkowy, który każdy powinien znać. https://www.youtube.com/watch?v=R3Qp8KfJSHw