Skip links

13.05.2020 To, co pełza po łące

Propozycja zajęć na dzień 13.05.2020

Grupa: Biedronki

Temat: To, co pełza po łące

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 33

Cel ogólny

Dziecko:

  • nazywa zwierzęta zamieszkujące łąkę;
  • rozdaje po tyle samo;
  • dopełnia zbiory do wskazanej liczby elementów;

 

 

Zabawa 1

Zapraszam na film edukacyjny o zwierzętach żyjących na łące. Oglądaj go uważnie, postaraj się zapamiętać wygląd poszczególnych zwierząt. Porozmawiaj z rodzicem o filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=8krnRKa9jWI

 

Zabawa 2

„Bal na łące” – posłuchaj piosenki. Następnie poproś rodzica o wspólną zabawę. Kiedy rodzic włączy piosenkę, urządź bal na łące – tańcz, natomiast kiedy rodzic zrobi pauzę –  zamień się z zwierzątko żyjące na łące – rodzic zgadnie w jakie zwierzę się zamieniłeś.

Zabawa 3

„Nogi stonogi” – matematyczna zabawa dydaktyczna.

Przygotuj sześcienne klocki (kilka sztuk) i paski papieru lub patyczki (około 20 sztuk). Ułóż z sześciennych klocków dżdżownice, a następnie dołóż po obu stronach dżdżownicy paski papieru (nogi), ale tak, by po jednej i drugiej stronie było tyle samo. Następnie policz, ile nóg jest po jednej stronie, ile po drugiej i ile jest wszystkich nóg.

 

Zabawa 4

„Wyścig żuków z kulkami” – zabawa ruchowa z elementem czworakowania.

Ugnieć kulę z papieru gazetowego i wyznacz linię startu oraz metę – ustaw się na wyznaczonej linii startu. Na sygnał Rodzica na czworakach poruszaj się do przodu w kierunku wyznaczonej mety, jednocześnie popychając głowami papierowe kule.

Propozycja jeszcze jednego wyścigu: https://www.youtube.com/watch?v=x1kt0Zvf-KM

 

Zabawa 5

Praca z kartą pracy nr. 21 – dorysowywanie kropek biedronkom – dopełnianie do wskazanej liczby elementów; porównywanie liczebności. W załączniku kart pracy odszukaj tę z biedronką (nr 21) i wykonaj zadanie.

Kliknij=>Karta pracy nr 21<=Kliknij

Zabawa 6

Praca plastyczna – gąsienica. Zachęcam Cię do stworzenia swojej własnej kolorowej gąsienicy. Niech u boku wczorajszego motyla zdobi Twój pokój. Poniżej kilka propozycji wykonania. Powodzenia

Źródło: ekodziecko.com, zszywka, printerest

 

Zabawa 7 dodatkowa karta pracy.

Jeśli masz ochotę zapraszam do zabawy logicznej.

Miłego dnia, pozdrawiam i liczę na zdjęcia z realizacji Waszych działań.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.