Skip links

15.05.2020 Wiosenny koncert

Propozycja zajęć na dzień 15.05.2020

Grupa: Biedronki

Temat: Wiosenny koncert

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 35

Cel ogólny

Dziecko:

  • tworzy improwizację dźwiękową na podany temat;
  • liczy w dostępnym zakresie;
  • wykonuje pracę plastyczną – łączy różne techniki plastyczne;
  • spędza czas z rodziną – gra w grę planszową.

 

Zabawa 1

„Fitness z Lulisią” – zabawy ruchowe. Zapraszam do wspólnych ćwiczeń.

https://www.youtube.com/watch?v=9iOLdoHhLpc

 

Zabawa 2

„Co Tup usłyszał na łące?” – zabawa słuchowa.

Poproś rodzica o włączenie odgłosów łąki  – szum trawy, kumkanie żaby, brzęczenie pszczół, klekot bociana, odgłosy owadów i zwierząt.

Poproś o pomoc swojego ulubionego pluszaka, który będzie „podpowiadać Ci do ucha”, co usłyszał na łące.

Spróbuj głośno nazwać głośno znane Tobie odgłosy. Przy drugim powtórzeniu staraj się zapamiętać kolejność co najmniej dwóch odgłosów.

 

Zabawa 3

„Wiosenny koncert” – zabawa twórcza.

Zagraj koncert przy pomocy dowolnych przedmiotów: papier, celofan, tarka i łyżka, drewniane łyżki. Na hasło rodzica : „Łąka się budzi!” zacznij realizować wymyślone dźwięki od najcichszego do najgłośniejszego i od najgłośniejszego do najcichszego. Na hasło: „Łąka zasypia!”  przestań grać. Zabawę powtórz kilka razy.

 

Zabawa 4

Zabawa matematyczna z kartą pracy

 

Zabawa  5

„ Moja łąka” – zachęcam Cię do narysowania/namalowania łąki. Zaproś na nią (narysuj/namaluj, przyklej) zwierzątka, które poznałeś dotychczas. Możesz łączyć ze sobą różne techniki plastyczne np. łąkę namaluj farbą, kwiatki odbij przy użyciu patyczków do uszy lub stempli z ziemniaków, zwierzątka narysuj kredkami, przyklej gotowe elementy itp.

 

Zabawa 6

Wiosenna gra planszowa. Co będzie Ci potrzebne ? Pionki, kostka, dobry humor i współgracze 🙂 powodzenia. (grę w większym formacie wysyłam w załączniku)

Kliknij=>GRA<=Kliknij

Zabawa 7 

Zabawa dodatkowa. Policz ile kropek ma biedronka i zaznacz klamerką prawidłową cyfrę. Poproś rodzica o sprawdzenie zadania.

 

Dziękuję za udział w dzisiejszych zajęciach!

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.