Skip links

17.06.2020 Niebieski

17.06.2020r. (Środa)

Grupa: Biedronki

Temat: Niebieski.

Do pobrania: Biedronki-Zajęcia 56

Cele ogólne:

– kształtowanie zdolności manualnych,

– rozwijanie sprawności fizycznej.

Przebieg zajęć:

  1. „Tropem kolorów” – zabawa twórcza

            Jaki kolor dziś tropimy? Schował się on w niebie i w wodzie. Można znaleźć go w chabrach i oczach. O jaki kolor chodzi? ….Tak, to kolor niebieski! Kolor niebieski może mieć różne odcienie i nazwy. Jasnoniebieski to kolor błękitny, a ciemnoniebieski to granatowy. Wykonaj pracę plastyczną w kolorze niebieskim. Do wykonania pracy możesz użyć dowolnych materiałów. Może to być krajobraz morski lub piękne niebo. Pamiętaj o różnych odcieniach niebieskiego. Do kartki możesz przyklejać krepę, plastelinę, materiały, wełnę itp. Powodzenia!

 

  1. „Niebieski świat” – lepienie z plasteliny

Przygotuj niebieską plastelinę. Ulep z niej dowolne przedmioty. Jeżeli nie masz plasteliny możesz użyć, np.: masy solnej zabarwionej na niebiesko lub ciastoliny w tym kolorze.

 

  1. Gimnastyka”- zabawa ruchowa

Czas się poruszać! Popatrz na obrazki i wykonuj kolejno każde ćwiczenie. Rób wszystko bardzo dokładnie i starannie. Każdą czynność powtórz kilka razy.

  1. „Puszki z farbą” – zabawa porządkowa

Uporządkuj przedmioty. Połącz linią przedmioty z puszką w tym samym kolorze.

  1. Smerf” – kolorowanka

Wybierz dowolną kolorowankę i ją pokoloruj.

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.