Skip links

19.05.2020 Rodzinne gotowanie

Propozycja zajęć na dzień 19.05.2020

Grupa: Biedronki

Temat: Rodzinne gotowanie

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 37

Cel ogólny

Dziecko:

  • uczestniczy w przygotowywaniu słodkiego deseru, przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny;
  • samodzielnie nakrywa do stołu;

 

Zabawa 1

„Looby Loo” – troszkę zabawy z językiem angielskim. Zaproś do wspólnej zabawy rodzeństwo i pozostałych domowników. Bawcie się świetnie.

https://www.youtube.com/watch?v=jbBbRjs_niM

 

Zabawa 2

„Narysuj portret” – zabawa. Poniżej znajduje się kontur twarzy, przypatrz mu się uważnie – następnie poproś rodzica aby zasłonił Ci oczy np. szalikiem. Teraz weź do ręki kredkę i spróbuj dorysować na konturze brakujące elementy, czyli oczy, nos usta. Gotowe ? Teraz odsłoń oczy i popatrz jak Ci wyszło 🙂 zaproś do zabawy pozostałych domowników. Na koniec dorysuj szczegóły: włosy, brwi itp.

Zabawa 3

Zabawa z piosenką, którą poznałeś już wczoraj. Poproś rodzica o odtworzenie piosenki. Naucz się pierwszej zwrotki na pamięć. (piosenka w załączniku)

„Moja wesoła rodzinka”

sł. Stanisław Karaszewski, muz. Tomasz Strąk

  1. My rodzinę dobrą mamy,
    zawsze razem się trzymamy!

I choć czasem czas nas goni,
my – jak palce jednej dłoni!
Ref.
Mama, tata, siostra, brat i ja – to mój mały świat!
Dużo słońca, czasem grad – to wesoły jest mój świat!

Zabawa 4

„Z mamą i tatą w kuchni” – wspólne pieczenie babeczek – zobaczcie sami jakie to proste.

https://www.youtube.com/watch?v=WHfdtXzLnLw

 

Zabawa 5

„Magiczne pudełko Tupa” – zabawa sensoryczna.

Poproś rodzica aby  włożył do pudełka sensorycznego (do worka, siatki itp.) dowolne rekwizyty kojarzące się z różnymi zawodami: grzebień, łyżka wazowa, książka, długopisy, ołówki, pędzle itp. Twoim zadaniem jest kolejno wybierać z pudełka za pomocą dotyku jeden przedmiot, postaraj się go nazwać, a następnie powiedz, z jakim zawodem kojarzy Ci się ten przedmiot. Nazwę każdego zawodu podziel na sylaby z jednoczesnym klaskaniem.

 

Zabawa 6

„Babeczkowa uczta” – babeczki się upiekły ? Czas nakryć do stołu. Przygotuj pięknie stół i zaproś wszystkich domowników na wspólny poczęstunek.

 

Zabawa 7

„Moja babeczka” – praca plastyczna. Zachęcam Cię do wykonania pracy plastycznej, tytuł pracy brzmi smacznie 🙂 Poniżej znajduje się szablon muffinki – pokoloruj ją, pomaluj wybór należy do Ciebie proszę Cię również abyś dodał do tej babeczki coś od siebie – udekoruj najpiękniej jak potrafisz. Możesz wykorzystać do tego kolorowy papier, cekiny, brokat itp.

 

Miłego dnia! Czekam z niecierpliwością na efekty Wasz prac. Pozdrawiam

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.