Skip links

22.05.2020 Już niedługo Dzień Mamy

Propozycja zajęć na dzień 22.05.2020

Grupa: Biedronki

Temat: „Już niedługo Dzień Mamy”

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 40

Cel ogólny

Dziecko:

  • aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do Dnia Mamy

 

Zabawa 1

„Jeżeli Ci wesoło” – zabawa muzyczna. Oczywiście Tobie jest wesoło mocno w to wierzę dlatego zapraszam do zabawy z piosenką! Pewnie nie muszę przypominać abyś zaprosił do zabawy chętnych domowników ? 🙂

Zabawa 2

Zabawa techniczna cz.I

Barwienie makaronu – kochani mam propozycję! Wykonacie piękne korale dla swojej mamy, za nim jednak to zrobimy musimy zabarwić makaron (można równie dobrze go pomalować farbami choć z doświadczenia wiem, że farba może odpryskać i efekt końcowy może nie być oszałamiający)

 

Instrukcja barwienia makaronu:

Do kilku szklanek wlewamy ciepłą wodę, a następnie wsypujemy barwnik spożywczy lub wkładamy do wody kawałek odciętej bibuły szerokości około 3 cm. Gdy woda się zabarwi wrzucamy na kilka minut makaron, a po zabarwieniu wykładamy makaron na szmatkę do wyschnięcia.

A to efekt:

Zabawa 3

„Moja wesoła rodzinka” – przypomnienie piosenki, nauka kolejnej zwrotki – do Dnia Mamy zostało mało czasu więc postaraj się. 🙂

Zabawa 4

„Święto mamy” – rozmowa na temat wiersza. Poproś rodzica o przeczytanie wiersza, słuchaj uważnie i spróbuj odpowiedzieć na pytania dotyczące treści utworu.

Mamo!
Irena Suchorzewska

Mamo, zapnij mi guziki!
Mamo, wciągnij mi buciki!
Mamo, zawiąż sznurowadło!
Mamo, podnieś, bo coś spadło!
Mamo, przynieś mi łyżeczkę!
Mamo, popraw poduszeczkę!
We dnie, w nocy,
wieczór, rano
ciągle tylko:
– Pomóż, mamo!
Za to beczeć umie sam…
Znasz takiego?
Bo ja znam

Pytania dotyczące tekstu:
„O co prosi dziecko mamę?”
„Kiedy dziecko prosi mamę o pomoc”
„Co dziecko potrafi zrobić samo?”

 

Zabawa 5

„Korale dla mamy” – zabawa techniczna cz. II

Kochani czy Wasze makarony już wyschły ? Myślę że tak, w związku z tym czas na stworzenie dla mamy nieskazitelnie pięknej biżuterii – korali. Przygotuj sznurek/ żyłkę czy nitkę i nawlekaj kolorowy makaron. Na końcu zawiąż supełek i gotowe! Pięknie wyszły prawda ?

Zabawa 6

„Moja mama” – praca plastyczna. Dzień Mamy już za kilka dni, mamy już piękne korale teraz wykonaj dla mamy portret – jej portret czyli najpiękniejszej mamy na świecie! Pamiętaj o szczegółach: kolczyki, okulary, uczesanie. Portret narysuj w poniższym okienku. Jeśli potrafisz a wiem, że sporo z Was już potrafi to podpisz się! Powodzenia.

Zabawa 7

„Praczki” – jeśli masz jeszcze ochotę zapraszam do zabawy z piosenką, którą doskonale znasz.

 

Dziękuję za udział w zajęciach! Mam nadzieję, że korale wyszły pięknie i świetnie się przy tym bawiliście. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia! Pozdrawiam

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.