Skip links

24.06.2020 W górach

24.06.2020r. (Środa)

Grupa: Biedronki

Temat: W górach.

Do pobrania: Biedronki-Zajęcia 61

Cele ogólne:

– utrwalanie wiedzy o górach,

– rozwijanie sprawności manualnej i spostrzegawczości.

Przebieg zajęć:

1.„Góry”- zabawa plastyczna

Przygotuj kartki, klej, stare gazety, kredki. Z gazet powydzieraj palcami kształty stożka (to będą Twoje góry). Naklej wydarte góry na kartkę, pokoloruj niebo, narysuj chmurki i słońce. Na dole narysuj lub namaluj trawę. Możesz też powydzierać ją z zielonej kartki.

 

2.„Skoki kozicy” – zabawa ruchowa z elementami podskoku

Przygotuj miejsce – tor, po którym będziesz skakać. Rozłóż na nim, np. poduszki, kartki, coś na co będziesz mógł skoczyć. Twoim zadaniem będzie przeskakiwać kolejno po rozłożonych przedmiotach, aż do końca toru. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa w trakcie zabawy.

 

3.„Ułóż tak samo” – zabawa dydaktyczna

Przyjrzyj się obrazkowi. Przetnij obrazek wzdłuż linii. Złóż ponownie obrazek i naklej go na kartkę.

4. Budujemy góry”- zabawa konstrukcyjna

Przygotuj do zabawy swoje ulubione klocki. Spróbuj zbudować z nich góry. Pamiętaj, że na dole są one szersze, a u góry węższe. Nie wszystkie góry są jednakowej wielkości. Możesz też zbudować góry z pisaku (jeżeli masz go na podwórku). Gdy ktoś wejdzie na szczyt wysokiej góry zostawia tam swoją flagę. Jeżeli masz ochotę przygotuj własną flagę (np.: z kartki i wykałaczki) i przyczep ją go najwyższej swojej góry.

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.