27.05.2020 Zwierzęta u lekarza

27.05.2020r. (Środa)

Grupa: Biedronki

Temat: Zwierzęta u lekarza.

Do pobrania: Biedronki – Zajęcia 43

– rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz koncentracji uwagi.

1. „Weterynarz” – rozmowa na podstawie historyjki

Posłuchaj uważnie historyjki czytanej przez rodzica.

Weterynarz

Zbigniew Dmitroca

Gdy koń kaszle lub kuleje,
Kiedy chory pies nic nie je,
Weterynarz nawet w nocy
Nie odmówi mu pomocy.

Odpowiedz na pytania:

– Kim jest weterynarz?

– Czym zajmuje się weterynarz?

Przygotuj Wielką Księgę zawodów i ułóż kolejno zdarzenia w historyjce obrazkowej.

1. „Lekkie – ciężkie” – zabawa dydaktyczna

Przygotuj 8-10 różnych przedmiotów z pokoju. Mogą to być: lalka, samochód, książka, piłka, kredka, klocek itd. – ważne żeby każdy był inny). Rozłóż przed sobą wybrane przedmioty i wybierz jeden z nich. Powiedz, czy wybrany przedmiot jest lekki, czy ciężki. Następnie weź do drugiej ręki inny przedmiot i powiedz, który z nich jest lżejszy. W ten sposób porównaj ze sobą inne przedmioty. Powodzenia!

1. „Na obrazku”- praca z kartą pracy

Otwórz książkę na stronie 24 i wykonaj zadania:

– Popatrz na obrazek i powiedz co on przedstawia.

– Wytnij obrazek po liniach.

– Przyklej wycięte elementy na kartkę tak, by ponownie powstał obrazek.

1. „Ciężki – lekki” – zabawa orientacyjno-porządkowa

Wybierz miejsce zabawy, np. podwórko, pokój, itd. Będziesz potrzebował miejsca do biegania. Poproś kogoś z domowników o wypowiadanie haseł: „Lekki!” i „Ciężki!”. Biegaj swobodnie po wybranym terenie. Gdy usłyszysz hasło: „Lekki!” – zatrzymaj się i podskakuj do góry. Kiedy usłyszysz hasło: „Ciężki!” – kucnij. Zaproś do wspólnej zabawy resztę domowników. Nie zapomnij  zachowaniu zasad bezpieczeństwa w trakcie zabawy.