Skip links

01.04.2020 Fasola – fasolka

01.04.2020(środa)

 

Temat: Fasola – fasolka

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 6

Cele:

– zaciekawienie dziecka światem przyrody

– orientuje się w schemacie ciała

 

Zadanie 1.

– „Ręka prawa, ręka lewa” – zabawa muzyczno- ruchowa, orientacja w schemacie ciała, nauka prawej i lewej strony. Codzienny ruch to zdrowie. Stań wygodnie, upewnij się, że dookoła Ciebie nie ma żadnych przedmiotów Poproś dorosłego o włączenie piosenki. Za pomocą swoich rąk i nóg zilustruj słowa piosenki.

https://www.youtube.com/watch?v=gevaqSvIblY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2D0TmmwsEWi9km-bOQ91vKL7utBjOH7BjbLdJ5DQC4hFtOK-x74x0Sko8

 

Zadanie 2.

– „Jak rośnie fasolka? – etapy wzrostu fasoli; oglądanie filmu edukacyjnego. Obejrzyj film pokazujący jak rośnie fasola. Jak myślisz co potrzebne jest aby roślinki rosły? Opowiedz mamie co po kolei działo się z ziarnem fasoli?

https://www.youtube.com/watch?v=INcJ13Q8aN0

 

Zadanie 3.

– „Fasolowy obrazek” praca plastyczna z masy solnej i ziarenek fasoli. Do wykonania tej pracy potrzebna Ci będzie: masa solna, farbka lub barwnik spożywczy, ziarna fasoli oraz papierowy lub plastikowy talerzyk. Przygotuj masę solną. Przepis znajdziesz tutaj:

https://www.haart.pl/2018/03/przepis-na-mase-solna/

Do masy solnej dodaj barwnik lub trochę farby wymieszanej z wodą. Tak przygotowaną kolorową masę solną rozprowadź na talerzyku .Na masie solnej używając fasoli  ułóż obrazek według własnego pomysłu.

 

Udanej zabawy😊

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.