Skip links

02.04.2020 Czerwony pomidor

02.04.2020 (Czwartek)

 

Temat: Czerwony pomidor

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 7

Cele:

– przelicza w zakresie 6

– rozwija małą motorykę

 

Zadanie 1.

– „Pomidor” zabawa ćwicząca refleks, rozwijająca sprawność fizyczną.

Poproś mamę lub tatę o zadawanie Ci prostych pytań (4 pytania). Na każde zadane pytanie odpowiadaj: pomidor. Jeżeli się pomylisz i powiesz coś innego dajesz „fant”. Może to być np. papeć, spinka do włosów, skarpetka. Na koniec zabawy musisz wykupić oddane fanty np. wykonując ćwiczenia( przysiady, podskoki na jednej nodze), śpiewając piosenkę itd.

 

Zadanie 2.

– „Czerwony pomidorek”- praca plastyczna, rozwijanie małej motoryki. Przygotuj 3 kredki w kolorze: czarnym, czerwonym i zielonym. Poproś dorosłą osobę o wydrukowanie kolorowanki: pomidorka lub o jego narysowanie. Czarną kredką obrysuj pomidora po śladzie. Teraz pokoloruj pomidora. Jakiej kredki użyjesz? Pamiętaj aby nie wyjeżdżać za linię. Teraz pokoloruj ogonek pomidora. Jakiej kredki użyjesz?. Czy jesteś zadowolony ze swego obrazka?

https://www.mjakmama24.pl/dziecko/zabawa/pomidor-kolorowanka-aa-bWUg-aXNk-1URh.html

 

Zadanie 3.

– „Razem z Tupem liczymy pomidory” – zabawa dydaktyczna. Przeliczanie w zakresie 6.

Przygotuj dwa pojemniki lub dwa talerze i 6 czerwonych kółek( to będą twoje pomidory).

– Do pierwszego talerza lub pojemnika włóż 2 pomidory a do drugiego 4. Na który talerzu(pojemniku) jest więcej pomidorów? Jeżeli masz trudność ze wskazaniem większego zbioru połącz pomidory z talerzy w pary. Tam gdzie zostanie pomidor bez pary, tam jest więcej pomidorów.

– Do pierwszego talerza lub pojemnika włóż 4 pomidory a do drugiego 2. Na którym talerzu(pojemniku) jest więcej pomidorów?

–  Do pierwszego talerza lub pojemnika włóż 1 pomidora a do drugiego 5. Na którym talerzu(pojemniku) jest więcej pomidorów?

– Do pierwszego talerza lub pojemnika włóż 5 pomidory a do drugiego 1. Na którym talerzu(pojemniku) jest więcej pomidorów?

– Do pierwszego talerza lub pojemnika włóż 3 pomidory i do drugiego 3. Na którym talerzu(pojemniku) jest więcej pomidorów?. A teraz zabierz po jednym pomidorze z talerzy. Ile pomidorów masz w rączce?

 

Udanej zabawy😊

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.