Skip links

05.05.2020 O złotej kaczce

05.05.2020(wtorek)

 

Temat: O złotej kaczce

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 27

Cele:

– Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich.

– Wdrażanie do udziału w zabawach ruchowych

– Posługiwanie się pojęciami określającymi długość

 

Zadanie 1.

-„ Kaczki w stawie” – zabawa ruchowa. Ćwiczenie reakcji na sygnał.

Poproś mamę o włączenie muzyki. Spleć ręce z tyłu na plecach i chodź po pokoju udając

kaczy chód (stopy stawiaj na boki). Gdy muzyka ucichnie szybko usiądź na krzesło lub kanapę. Zabawę powtórz kilka razy.

 

Zadanie 2.

-„ Legenda o złotej kaczce” – oglądanie bajki. Odpowiedzi na pytania dotyczące utworu.

Obejrzyj legendę o złotej kaczce. Być może usłyszysz ją pierwszy raz. Po obejrzenie postaraj odpowiedzieć się na poniższe pytania. O pomoc poproś mamę.

Gdzie mieszkała złota kaczka?, Jaką drogę pokonał chłopiec zanim doszedł do złotej kaczki?, Jaki warunek postawiła kaczka chłopcu?, Co stało się ze złotem, gdy chłopiec podzielił się nim z drugą osobą?

https://www.youtube.com/watch?v=qk63PZPP2SM

 

Zadanie 3.

-„ Wielkie skarby” – zabawa badawcza. Używanie określeń: dłuższy, krótszy. Poproś mamę o przygotowanie dwóch wstążeczek (dłuższej i krótszej), dwóch sznurówek (dłuższej i krótszej), dwóch, dwóch linek (dłuższej i krótszej). Wszystkie sznurki, linki i wstążeczki wkładamy do jednego woreczka. Twoim zadaniem będzie wyciąganie z woreczka po jednym elemencie i dobieranie ich w pary, tak aby w parze były dwie sztuki tego samego rodzaju. Następnie wskaż, która wstążeczka jest dłuższa, a która krótsza. Tak samo zrób z linką i sznurówką.

 

Zadanie 4.

-„ Korona kaczki” – praca plastyczna. Ozdabianie korony według własnego pomysłu. Poproś mamę o wycięcie z papieru korony. Twoim zadaniem będzie ozdobienie korony według własnego pomysłu. Możesz np. pomalować koronę farbami, kredkami, przykleić naklejki…

 

Udanej zabawy

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.