Skip links

06.04.2020 Święta tuż, tuż

06.04.2020 (poniedziałek)

 

Temat: Święta tuż, tuż

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 9

Cele:

– samodzielnie sieje rzeżuchę

– relaksuje się podczas masażyku

 

Zadanie 1.

– „ Zabawy z Mamą” – masażyk. Do udziału w tej zabawie zaproś dorosłego. Połóż się wygodnie na brzuszku a mamusia lub tatuś na twoich plecach wykona dobrze Ci znany masażyk „Pizza”. Po skończonej zabawie zamieńcie się rolami. Teraz Ty będziesz robić masażyk dorosłemu na plecach.

https://www.youtube.com/watch?v=mf9j8MEdz3Q

 

Zadanie 2.

– „Gumowe jajko” – zabawa badawcza. Przygotujcie jajeczny eksperyment. Na jego efekty będzie trzeba czekać, bo aż do wtorku, ale warto!

https://www.youtube.com/watch?v=8ywdW2eRyTE

 

Zadanie 3.

– „Siejemy rzeżuchę”- sienie rzeżuchy w plastikowej butelce, ozdabianie butelki według własnego pomysłu.

Do wykonania tego zadania potrzebne Ci będą: duża plastikowa butelka, biała farba, nożyczki, kolorowe kartki, ozdoby wielkanocne jeżeli masz w domu, ziemia, nasiona rzeżuchy, owsa lub pszenicy

Z plastikowej butelki odetnij dno na około 10 cm. Poproś o pomoc dorosłego bo jest to trudne zadanie do wykonania. Tak uzyskany pojemnik pomaluj na biały kolor. Gdy farba wyschnie ozdób butelkę według własnego pomysłu. Możesz wykorzystać do tego ozdoby wielkanocne, które posiadasz w domu. Do tak przygotowanego wielkanocnego pojemniczka wsyp ziemię i posiej rzeżuchę, owies lub pszenicę. Pamiętaj o podlaniu nasionek.

 

Udanej zabawy😊

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.