Skip links

06.05.2020 O królu Popielu

06.05.2020 (środa)

 

Temat: O królu Popielu

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 28

Cele:

– Wskazywanie cech przedmiotów: kształt, kolor, ilość.

– Uczestniczenie w zabawach muzyczno-ruchowych.

– Wyrażanie radości z uczestnictwa w zabawach konstrukcyjnych.

 

Zadanie 1.

-„ Myszy do wieży” – zabawa ruchowa. Reakcja na umówione hasło.

Zamieńcie się w myszki i chodźcie po pokoju na czworakach. Na wypowiedziane przez rodzica hasło: Myszy do wieży usiądź na krześle. Zabawę powtórz kilka razy.

 

Zadanie 2.

– „Legenda o królu Popielu” – opowiadanie muzyczne. Odpowiedzi na pytania dotyczące utworu. Obejrzyj opowiadanie muzyczne o królu z legendy. Odpowiedz na poniższe pytania:

Jak miał na imię król z legendy?, Jaki był król Popiel?, czy król Popiel ugościł wędrowców?, Co stało się z królem Popielem?

https://www.youtube.com/watch?v=zUfQrzti6p8

 

Zadanie 3.

– „Układamy wieżę” – zabawa dydaktyczna, konstruowanie wieży zgodnie z instrukcją. Rozpoznawanie kolorów, figur geometrycznych oraz przeliczanie w zakresie 6.

Poproś mamę o wycięcie z kolorowych kartek: 2 niebieskich prostokątów, 2 zielonych prostokątów, 2 czerwonych prostokątów, 2 żółtych prostokątów, jednego brązowego trójkąta, jednego czarnego trójkąta.

Twoim zadaniem będzie zbudowanie wież zgodnie z instrukcją.

Pierwsza wieża: połóż przed sobą czerwony prostokąt. Na czerwonym prostokącie połóż żółty prostokąt. Na żółtym prostokącie połóż niebieski prostokąt. Na niebieskim prostokącie połóż zielony prostokąt. Na zielonym prostokącie połóż brązowy trójkąt.

Druga wieża: połóż przed sobą niebieski prostokąt. Na niebieskim prostokącie połóż żółty. Na żółtym prostokącie połóż zielony prostokąt. Na zielonym prostokącie połóż czarny trójkąt.

Z ilu elementów składa się pierwsza wieża, a z ilu drga?. Która wieża jest wyższa?

 

Zadanie 4.

– „ Wieża z piasku” – zabawy na świeżym powietrzu. Budowanie zamku z piasku.

Ubierz się odpowiednio do pogody. Postaraj się samodzielnie ubrać przed wyjściem z domu.

Wykorzystując różne foremki zbuduj z piasku zamek. Jeżeli nie masz piaskownicy przed domem zbuduj zamek z klocków w domu.

 

 

Udanej zabawy 🙂

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.