Skip links

08.04.2020 Zajączek

08.04.2020 ( środa )

 

Temat: Zajączek

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 11

Cele:

– orientuje się w schemacie swojego ciała

– starannie wykonuje pracę plastyczną

 

Zadanie 1.

Przypomnij sobie poznaną wcześniej zabawę muzyczno – ruchową. Stań wygodnie, upewnij się, że dookoła Ciebie nie ma żadnych przedmiotów Poproś dorosłego o włączenie piosenki. Za pomocą swoich rąk i nóg zilustruj słowa piosenki.

https://www.youtube.com/watch?v=gevaqSvIblY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2D0TmmwsEWi9km-bOQ91vKL7utBjOH7BjbLdJ5DQC4hFtOK-x74x0Sko8

 

Zadanie 2.

„Kolorowy zajączek” – praca plastyczno – techniczna. Do wykonania tego zadania potrzebne Ci będą: kolorowe kartki, nożyczki i pisaki. Poszczególne etapy wykonania zajączka znajdziesz w poniższym linku.

https://www.facebook.com/onelittleproject/videos/559347998027322/UzpfSTQzNjI0MDk3NjQ0MTIzMjozMDE3NzE0MDk0OTYwNTYx/

 

Zadanie 3.

„Ile mam kolorowych jajeczek?” – zabawa dydaktyczna. Poproś mamusię o wycięcie 10 papierowych jajeczek. Jajka wykorzystaj do zabawy w liczenie. Najpierw niech mamusia rozłoży przed Tobą kilka jajeczek, a Ty je przelicz. Teraz Ty rozłóż przed mamą kilka jajeczek i sprawdź czy mamusia poradzi sobie z liczeniem. Jeśli potrafisz podziel jajka tak abyście z mamą mieli: po równo, mama miała więcej, abyś Ty miał więcej od mamy.

 

Udanej zabawy😊

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.