09.06.2020 Strażak

Temat: Strażak

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 52

Grupa: Kangurki

– Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.

– Poznanie różnych zawodów i funkcji społecznych.

– Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich.

Zadanie 1.

„Strażak” zabawa muzyczno –ruchowa. Z pomocą rodziców wytnij kierownicę z tektury, będzie Ci potrzebna w zabawie. Postępuj zgodnie i instrukcją i wykonuj poszczególne zadania.

Zadanie 2.

„Pożar” – słuchanie wiersza Władysława Broniewskiego. Uważne słuchanie utworu literackiego. Odpowiedzi na pytania dotyczące wiersza.

Wysłuchaj wiersz czytany przez mamę lub tatę a następnie odpowiedz na pytania: O kim opowiada ten wiersz?, Co robili strażacy?, Co się paliło?, Kogo uratował strażak?, Czy każdy może zostać strażakiem?

Władysław Broniewski

Pożar

Gwałtu, rety! Dom się pali!
Już strażacy przyjechali.
Prędko wleźli po drabinie
i stanęli przy kominie.
Polewają sikawkami
ogień, który jest pod nami.
Dym i ogień bucha z dachu,
ale strażak nie zna strachu,
choć gorąco mu okropnie,
wszedł na górę, już jest w oknie
i ratuje dzieci z ognia,
Tak strażacy robią co dnia.

Zadanie 3.

„Komu potrzebne są te narzędzia?” – zagadki słuchowe.

Przyjrzyj się pokazanym narzędziom. Czy znasz ich nazwy? Czy wiesz do czego służą?. Po obejrzeniu filmu spróbuj wymienić jak najwięcej narzędzi przez Ciebie zapamiętanych

Zadanie 4.

„Wóz strażacki” – wykonanie zadania z WP2, str. 29 (trzylatki). Pokoloruj wóz strażacki i złóż go z pomocą osoby dorosłej.

„Kim będę kiedy dorosnę” – karta pracy 2, str. 27 (czterolatek); ćwiczenie grafomotoryki

„Wóz strażacki” – kolorowanie obrazka

Źródło: pinterest

Zadanie 5.

Pali się – zabawa ruchowa. Ubierz się odpowiednio do pogody i w tą zabawę pobaw się na świeżym powietrzu. Do tej zabawy potrzebna ci będzie skakanka lub sznurek, który będzie wężem strażackim a Ty będziesz strażakiem. Na hasło: Pożar! Biegaj po ogrodzie, naśladuj dźwięk syreny strażackiej, wężem gaś pożar. Na hasło: Pożar ugaszony, wróć do bazy np. ustań pod drzewem. Zabawę powtarzaj kilka razy.

Udanej zabawa