Skip links

17.06.2020 Niebieski

17.06.2020 (środa)

 Do pobrania: Kangurki-Zajęcia 56

Temat: Niebieski

Grupa: Kangurki

Cele:

Zadanie 1.

„ Kolorowa słomka i kółeczka” – zabawa ćwicząca oddech oraz rozpoznawanie kolorów

Poproś mamę lub tatę o wycięcie małych kwadracików w czterech kolorach: żółty, zielony, niebieski i czerwony. Po 5 sztuk w każdym kolorze. Wciągając powietrze przez słomkę staraj się przenieść kwadraciki do miseczek. Postaraj się aby w każdej miseczce był inny kolor. Instrukcję wykonania zadania znajdziecie na poniższym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=26bzm2W8-rY

 

Zadanie 2.

„Co jest niebieskie?” – zabawa słownikowa.

Odpowiedz na pytanie: Co jest niebieskie?. Powiedz co kojarzy Ci się z tym kolorem. Wyszukaj w domu jak najwięcej przedmiotów w kolorze niebieskim. Policz ile przedmiotów znalazłeś.

 

Zadanie 3.

„Niebieskie wariacje” – rysowanie kredą po płytkach chodnikowych przed domem. Jaką mamy pogodę za oknem? Ubierz się odpowiednio do pogody. Pamiętaj o czapce z daszkiem, gdy świeci słońce. Za pomocą kredy namaluj przed domem na chodniku wymyślony przez ciebie obrazek.

 

Zadanie 4.

„Ćwiczenia z nakrętkami” – zabawy sensoryczne.

Do tej zabawy potrzebne będą: 3 nakrętki w trzech różnych kolorach, trzy pisaki lub kredki w tych samych kolorach co nakrętki, kartki papieru.

Poproś rodzica o przygotowanie plansz z różnymi torami, które będziesz musiał pokonać jednocześnie dwoma rączkami używając dwóch nakrętek. Wygląd plansz i przebieg zabawy znajdziecie na poniższym filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=ilMI5HOh3bw

Udanej zabawy

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.