Skip links

20.05.2020 Upominek dla Mamy

20.05.2020 (środa)

 

Temat: Upominek dla Mamy

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 38

Cele:

– Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych.

– Wdrażanie do pamiętania o bliskich z okazji różnych świąt.

– Rozwijanie małej motoryki

 

Zadanie 1.

– „ Kwiatki zbieramy – to tulipany” – zabawa muzyczno – ruchowa. Zaproś mamusię do uczestnictwa w tej zabawie. Zatańcz razem z mamusią ten prosty taniec.

https://www.youtube.com/watch?v=HblAjNUvbfQ

 

Zadanie 2.

-„Puzzle – Rodzina” – gra interaktywna. Wymień członków swojej rodziny, podaj ich imiona. Następnie poproś dorosłego o włączenie gry, w której z części będziesz układać osoby wchodzące w skład rodziny.

https://www.janauczycielka.blog/2020/05/puzzle-rodzina-gra-interaktywna.html

 

Zadanie 3.

– „Torebka dla mamy” – praca plastyczna. Rozwijanie pomysłowości i wyobraźni plastycznej. Maj to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Matki. Z tej okazji przygotuj upominek dla mamy. Ozdób dla mamy torebkę według własnego pomysłu. Do wykonania pracy możesz użyć: farby, kredki, kolorowe cekiny lub inne ozdoby, które masz w domu.

Zadanie 4.

-„Piosenka o rodzinie” – nauka piosenki na pamięć. Wysłuchaj piosenki o rodzinie, której w tym tygodniu nauczysz się na pamięć. Poproś mamusie lub tatusia o pomoc w nauce

https://www.youtube.com/watch?v=OpRTsApxNX0

Udanej zabawy

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.