Skip links

21.05.2020 Upominek dla Taty

21.05.2020 (czwartek)

 

Temat: Upominek dla Taty

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 39

Cele:

– Wdrażanie do pamiętania o bliskich z okazji różnych świąt.

– Rozwijanie umiejętności przeliczania

– Wyrażanie radości z wykonywania upominków dla najbliższych

 

Zadanie 1.

– „Przygoda misia” – ćwiczenia logopedyczne; ćwiczenia buzi i języka, ćwiczenia oddechowe.

Na dobry początek poćwiczymy naszą buzię i język z małym brązowym misiem. Powtarzaj starannie i z uwagą ćwiczenia buzi i języka.

https://www.facebook.com/pomoce.logopedyczne.za.grosze/videos/547731632521636/

 

Zadanie 2.

– „Gry i zabawy z tatą” – zabawa dydaktyczna; stworzenie prostej gry ściganki; przeliczanie w zakresie 4. Do udziału w tej zabawie zaproś osobę dorosłą. Do wykonania tego zadania potrzebne Wam będą: kartki (15/10 cm – minimum 30 kartek) , kostka do gry i dwa małe figurki(mogą być figurki zwierząt), które będą pełniły role pionków do gry. Ułóżcie na stole kartki jedna za drugą tak aby powstała plansza do gry. Na pierwszej kartce napiszcie START, a na drugiej META. Na kostce do gry zaklejcie boki wskazujące 5 i 6 oczek (będziecie przesuwać się o max 4 pola). Grę rozpoczyna dziecko. Rzucamy kostką i przesuwamy się o tyle pól do przodu ile wskazuje liczba oczek na kostce. Wygrywa ten kto pierwszy dojdzie do mety.

 

Zadanie 3.

– „ Krawat dla taty” – praca plastyczna. Rozwijanie pomysłowości i wyobraźni plastycznej.

Dziś przygotujesz upominek dla Taty. Ozdób dla Taty krawat według własnego pomysłu. Do wykonania pracy możesz użyć: farby, kredki, kolorowe cekiny lub inne ozdoby, które masz w domu. Gdy twoja praca będzie gotowa z pomocą dorosłego wytnij krawat, złóż na pół i sklej klejem.

źródło:pinterest

 

Zadanie 4.

-„Piosenka o rodzinie” – nauka piosenki na pamięć. Wysłuchaj piosenki o rodzinie, której w tym tygodniu nauczysz się na pamięć. Poproś mamusie lub tatusia o pomoc w nauce

https://www.youtube.com/watch?v=OpRTsApxNX0

Udanej zabawy

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.