Skip links

23.04.2020 Dzień książki

23.04.2020 (czwartek)

 

Temat: Dzień książki

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 20

Cele:

– starannie wykonuje zakładkę do książki

– z uwagą słucha czytanych książeczek

 

Zadanie 1.

– „ Aktywna zabawa z Pipi”- ćwiczenia ruchowe. Ćwicz swoje ciało z wesołą Pipi. Wykonuj ćwiczenia najlepiej jak potrafisz.

https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w

 

Zadanie 2.

-„ Zaczarowana zakładka”- praca plastyczna

W kwietniu obchodzimy Dzień Książki. Z tej okazji proszę Cię o wykonanie „Zaczarowanej zakładki do książki”. Przygotuj kredki, kolorowe kartki, klej i nożyczki. Może masz w domu naklejki, które też będziesz mógł wykorzystać. Z pomocą mamy lub taty i przy użyciu swojej wyobraźni stwórz piękną zakładkę do książki. Zakładkę zachowaj do powrotu do przedszkola.

 

Zadanie 3.

-„Zaczarowany świat książek” – wspólne czytanie ulubionych książeczek

Poszukaj w domu swoją ulubioną książeczkę. Jeżeli chcesz zbuduj magiczną twierdzę bajek. Obłóż stół kocami. Pod stołem poukładaj poduszki, przynieś lampkę. O podłączenie lampki poproś dorosłego. Do swojej magicznej twierdzy zaproś mamusię lub tatusia. Poproś rodzica  o przeczytanie twojej ulubionej książki. Gdy mama lub tata skończą czytać opowiedz im co zapamiętałeś. Jakie postacie występowały w bajce. Jakie miały przygody?

 

Udanej zabawy 😊

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.