Skip links

23.06.2020 Jedziemy w góry 

23.06.2020 (wtorek)

 

Temat: Jedziemy w góry 

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 60

Cele:

– Zachęcanie do zabaw na świeżym powietrzu jako warunku zdrowia i odporności.

– Wdrażanie do bezpiecznych zabaw podczas wakacji.

– Rozwijanie umiejętności orientowania się w przestrzeni i w schemacie własnego ciała.

 

Zadanie 1.

„Gimnastyka w domu” – zestaw ćwiczeń ruchowych.

Rozruszaj swoje ciało. Do wykonywania ćwiczeń zaproś mamę lub tatę. Ćwiczenia możesz wykonać w domu ale ja zachęcam Cię do wykonywania ćwiczeń w ogrodzie. Szczegółową instrukcję wykonywania ćwiczeń znajdziesz na poniższym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=yPHeSAx9QCc&t=136s

 

Zadanie 2.

„ Bezpieczeństwo w górach” – film edukacyjny

Obejrzyj film edukacyjny o tym jak należy zachowywać się podczas wyprawy w góry. Po obejrzeniu filmiku odpowiedz mamie lub tacie na pytania: Co należy spakować do plecaka idąc na wycieczkę w góry? (wymień 4 rzeczy lub więcej), Co należy zrobić przed wyjściem w góry?

https://www.youtube.com/watch?v=wS4SRvkvLio

 

Zadanie 3.

„Pociągi jadą w góry” – zabawa ruchowa pobudzająco-hamująca. Rozróżnianie tempa: szybkie, wolne. W tej zabawie będziecie pociągami. Mama lub tata będą klaskać szybko lub wolno. Kiedy usłyszysz wolne klaskanie jesteś pociągiem towarowym i chodź wolno. Gdy usłyszysz szybkie klaskanie jesteś pociągiem pospiesznym i chodź szybko. Zabawę można przeprowadzić w domu lub w ogrodzie przed domem.

 

Zadanie 4.

„Gdzie spędzę wakacje? – łączenie postaci z odpowiednim miejscem; karta pracy. Dzieci wybierają się na wakacje. Połącz odpowiednie dziecko z miejscem, do którego się wybiera.

Udanej zabawy

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.