Skip links

26.03.2020 Idzie do nas Pani Wiosna

26.03.2020

Temat: Idzie do nas Pani Wiosna

Grupa : Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 2

Cele:

– wykonuje prace plastyczną

– wymienia pierwsze zwiastuny wiosny

Zadanie 1.

„Gimnastyka małego smyka” – rozłóż na podłodze linkę, sznurek lub skakankę.

Równowaga – stań na jednym końcu skakanki i postaraj się przejść z jednego końca na drugi stawiając stopę za stopą.

Skacząca żabka – stań na jednym końcu skakanki, staraj się przeskakiwać przez skakankę ze złączonymi stopami.

Nie przejmuj się jeżeli nie uda Ci się wykonać tego zadania za pierwszym razem. Spróbuj jeszcze raz, trening czyni mistrza.

Zadanie 2.

„Szukam wiosny” – Ubierz się odpowiednio do pogody. Mamy teraz miesiąc marzec, a zgodnie z poznanym wczoraj przysłowiem w marcu jak w garncu , raz jest ciepło a raz zimno. Wyjdź przed dom i poszukaj pierwszych oznak wiosny. Popatrz na gałęzie drzew. Czy widzisz na nich małe pączki? Na pewno tam są. Pączki to jedna z oznak wiosny. Poszukaj pierwszych wiosennych kwiatów. Może uda Ci się znaleźć krokusy lub przebiśniegi. Poproś mamę, aby pokazała Ci, który kwiat to krokus a który przebiśnieg. Ciesz się pierwszymi promieniami słońca.

Zadanie 3.

„Przebiśnieg” – praca plastyczna. Z pomocą mamy lub taty przygotuj:

-niebieską, zieloną i białą kartkę papieru

– klej, nożyczki, zieloną farbę i pędzel

– 3 płatki kosmetyczne

Zieloną farbką pomaluj jeden płatek kosmetyczny i odłóż do wyschnięcia. A teraz weź białą kartkę i nożyczki i tak jak potrafisz wytnij trzy białe paski. Pamiętaj ostrożnym posługiwaniu się nożyczkami. Z zielonej kartki wytnij 4 białe paski. Jeżeli sprawia Ci to trudność poproś o pomoc dorosłego. Rozetnij dwa białe płatki kosmetyczne na pół. Na dole niebieskiej kartki przyklej przecięte płatki kosmetyczne. Do nich przyklej zielone paski, będą to liście i łodygi kwiatka. Do wybranego przez Ciebie zielonego paska przyklej połowę płatka pomalowanego na zielono. Teraz weź białe paski, sklej je z pomocą dorosłego na końcach tak aby powstała łezka. Białe paski przyklej do zielonego płatka kosmetycznego. Twoja praca jest skończona.

Udanej zabawy😊

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.