Skip links

26.05.2020 Kot

26.05.2020 ( wtorek)

 

Temat: Kot

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 42

Cele:

Wdrażanie do opieki nad zwierzętami domowymi.

Wdrażanie do bezpiecznej zabawy ze zwierzętami.

Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich.

 

Zadanie 1.

– „Kotki piją mleczko” – zabawa ruchowa na czworakach.

W tej zabawie zamienisz się w kotka. Stań na czworaka na podłodze obok poduszki, która będzie twoją miseczką z mleczkiem. Nachyl się nad nią i naśladuj picie mleka językiem przez kotka. Na hasło: Kotki na spacer! Chodź po pokoju na czworaka. Na hasło: Kotki piją mleko  wróć do miski i językiem pij mleczko.

 

Zadanie 2.

– ,,Koty duże i małe” – audycja telewizyjna z cyklu  Domowe przedszkole. Obejrzyj film edukacyjny o kotach i odpowiedz na pytania: Co jedzą domowe koty? Co lubią robić kotki? Jakie dzikie koty były pokazane na filmie?

https://vod.tvp.pl/video/domowe-przedszkole,koty-duze-i-male,1157173

 

Zadanie 3.

– „Kotek” –rysowane wierszyki. Narysuj kotka według instrukcji pokazanej na filmie, poproś o pomoc osobę dorosłą. pokoloruj powstały obrazek. Przyklej obok kotka kawałek włóczki.

https://www.youtube.com/watch?v=ONbQrMP9-3o

 

Zadanie 4.

– „Moje ulubione zwierzaki” – zabawa słownikowa.

Opowiedz mamusi lub tatusiowi o swoim domowym zwierzątku. Jaki ma wygląd, jak się nim opiekujesz. Możesz zrobić sobie zdjęcie ze swoim ulubionym zwierzątkiem.

 

Zadanie 5.

-„ Życzenia dla mamy” – dziś bardzo ważne święto Dzień Matki. Z tej okazji złóż swojej mamusi życzenia, mocno Ją uściskaj i mocno ucałuj. Powiedz mamusi, że ja kochasz.

 

Udanej zabawy

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.