Skip links

27.04.2020 Czysto wokół nas

27.04.2020 (poniedziałek)

 

Temat: Czysto wokół nas

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 22

Cele:

– opisywanie pogody panującej za oknem

– orientacja w schemacie ciała, wskazywanie prawej i lewej strony

– Uwrażliwienie na piękno przyrody

 

Zadanie 1.

– „Ręka prawa, ręka lewa” – zabawa muzyczno- ruchowa. Przypomnij sobie poznaną wcześniej zabawę muzyczno – ruchową. Stań wygodnie, upewnij się, że dookoła Ciebie nie ma żadnych przedmiotów Poproś dorosłego o włączenie piosenki. Za pomocą swoich rąk i nóg zilustruj słowa piosenki. Staraj się zapamiętać, która to strona lewa, a która prawa.

https://www.youtube.com/watch?v=gevaqSvIblY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2D0TmmwsEWi9km-bOQ91vKL7utBjOH7BjbLdJ5DQC4hFtOK-x74x0Sko8

 

Zadanie2.

– „Przez szybkę” – ćwiczenia słownikowe; obserwacja pogody za oknem. Razem z mamą lub tatą obserwuj pogodę jaka panuje dziś za oknem. Odpowiedz na pytania:

Czy świeci dziś słońce, czy pada deszcz?, Jak wyglądają drzewa?, Jaki kolor ma trawa? Jaki ubrania mają ludzie, których widzisz za oknem?

 

Zadanie 3.

-„Wyprawa do lasu” zabawa muzyczna. Pobawcie się w zabawy, w które można bawić się również w lesie. Ćwiczcie reakcję na umówiony sygnał i swoją sprawność fizyczną.

https://www.youtube.com/watch?v=EFOgX1wiK3Q&fbclid=IwAR0WC2NFBQ1KUH-B0NlLlqZ8ZOxJlTdK7r3cH076-BkN71798YJOw4_DwoU

 

Zadanie 4.

– „Bałagan” I.R. Salach – praca z wierszem , próba odpowiedzi na pytania. Posłuchaj wiersza czytanego przez mamę lub tatę i odpowiedz na pytania. Co się stało w przedszkolu?, Kto tak nabałaganił?, Czy przedszkolaki pomogły posprzątać pani woźnej?

Bałagan

Iwona Róża Salach

Do przedszkola idą dzieci,

każde wnosi sporo śmieci.

Błoto na podłogę ścieka,

chociaż wycieraczka ścieka.

 

Piasek zgrzyta pod nogami,

spadł z bucików małej Ani.

A to rzeczy niesłychane,

by żyć w zgodzie z bałaganem.

 

To dopiero przedszkolacy,

czy się boją ciężkiej pracy?

Nie, już szkoły naprawiają,

pani woźnej pomagają.

 

Zadanie 5.

– „Odczytywanie szeregów” – zabawa dydaktyczna. Poszukaj w domu przyborów służących do sprzątania: gąbka, szmatka, zmiotka, płyn do szyb, szufelka. Poproś mamę aby ułożyła te przedmioty w dowolnej kolejności. Twoim zadaniem jest zapamiętać tą kolejność. Następnie wyjdź na chwilę z pokoju, a mama w tym czasie niech zmieni kolejność ułożonych przedmiotów. Wróć do pokoju i powiedz jakie przedmioty zmieniły swoją kolejność.

 

Udanej zabawy 🙂

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.