Skip links

30.03.2020 Wiosenna hodowla – cebula

30.03.20 ( poniedziałek)

Temat: Wiosenna hodowla – cebula

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 4

Cele:

– ćwiczy sprawność fizyczną

– poszerza swoje wiadomości na temat cebuli

 

Zadanie 1

– Domowy tor przeszkód, ćwiczenie sprawności fizycznej.

Każdy przedszkolak powinien rozwijać swoją sprawność fizyczną. Przygotuj domowy tor przeszkód. Tylko od Ciebie zależy co do jego stworzenia użyjesz (mogą to być np. poduszki, krzesło, skakanka itd.) O pomoc poproś osobę dorosłą. A teraz postaraj się ten tor przeszkód pokonać w jak najkrótszym czasie. Poproś dorosłego aby zmierzył Ci czas. A to przykładowy tor przeszkód:

https://www.youtube.com/watch?v=3RVfgZk-VLs

 

Zadanie 2.

– „Jaka jest cebula?”- zabawa badawcza, poznanie budowy cebuli

Przygotuj dwie cebule. Jedna to cebula jadalna a druga to cebula kwiatka(może być przyniesiona z ogródka). Jaki kształt mają cebule? Są duże czy małe, twarde czy miękkie?.

Spróbuj obrać jadalną cebulę ze skórki. Z czego składa się cebula? Poproś dorosłego aby pokroił cebulę. Co się dzieje z twoimi oczami?

 

Zadanie 3.

– „ Okrągła cebulka” – zabawa kształtująca koordynację. Rysowanie cebuli z jednoczesnym wypowiadaniem rymowanki. Przygotuj białą kartkę i kredki. Poproś dorosłego o przeczytanie rymowanki. A teraz gdy dorosły jeszcze raz będzie czytał rymowankę postaraj się narysować cebulę. Gdy skończysz rysowanie pokoloruj cebulę. Pamiętaj o prawidłowym trzymaniu kredki, postaraj się nie wyjeżdżać za linie.

 

„Okrągła cebula”

Emilia Raczek

 

To jest cebula okrągła jak kula.

Małe wąsiki na dole ma.

Na górze sterczące długie szczypiory dwa.

 

Udanej zabawy😊

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.