Skip links

30.06.2020 W co się bawić latem?

30.06.2020 (wtorek)

 

Temat: W co się bawić latem?

Grupa: Kangurki

Do pobrania: Kangurki – Zajęcia 65

Cele:

– Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno – ruchowych

– Stymulowanie zmysłów wzroku i dotyku

– Rozwijanie wyobraźni plastycznej

 

Zadanie 1.

„ The lion sleep tonight” – zabawa muzyczno – ruchowa.

Stań wygodnie przed ekranem i podążaj za ruchami maskotki Blu i jej koleżanki Oli.

https://www.youtube.com/watch?v=BEu1WLjOokY

 

Zadanie 2.

„Morze i plaża” – zabawa plastyczna. Malowanie farbami i odciskanie stóp umoczonych w farbie – pobudzanie kreatywności, ekspresja twórcza.

Namaluj farbami na dużych arkuszach papieru morze i plażę. Następnie zamocz gołe stopy w brązowej farbie i odciskaj je na plaży na rysunku.

 

Zadanie 3.

„Żelowy woreczek sensoryczny” – przygotowanie woreczka sensorycznego. Rozwijanie małej motoryki, stymulowanie zmysłu wzroku i dotyku. Z pomocą mamy lub taty przygotuj woreczek sensoryczny. Do przygotowania woreczka potrzebne Ci będą: woreczki strunowe, żel do włosów, guziki, cekiny, drobne zwierzątka, mazak, taśma klejąca. Szczegółową instrukcję wykonania woreczka sensorycznego znajdziesz na poniższym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=gbIQwBK1mR8

 

Zadanie 4.

„Rytmy” – zabawa motoryczna. Układanie wzorów, sekwencji rytmów z kolorowych koralików lub guzików. Poszukaj w domu kolorowych guzików lub koralików. Do zabawy zaproś mamę lub tatę. Rodzic układa proste rytmy z przygotowanych koralików i guzików. Twoim zadaniem będzie powtórzenie ułożonego przez rodzica układu.

 

Udanej zabawy

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.