Skip links

01.04.2020 Wiosna w świecie roślin

Data: 01.04.2020r.

Temat: Wiosna w świecie roślin.

Do pobrania: Motylki – Zajęcia 6

Cele:

– rozpoznaje litery, odczytuje sylaby,

– poznaje budowę roślin i etapy rozwoju z nasionka i cebulki

 

  1. „Pierwsza sylaba i…” – gra dydaktyczna, utrwalenie poznanych liter.

Potrzebne ci będą karteczki z sylabami wyrazów: bo- cian, tra- wa, mo- tyl, wio- sna, wil- ga, kro- kus, ku- kułka, bied- ronka, tu- lipan.

Poproś rodziców o przygotowanie karteczek z sylabami wyrazów związanych z wiosną. Należy na jedną stronę odłożyć pierwsze sylaby, a na drugą końcówki wyrazów. Twoim zadaniem będzie połączenie wyrazu- pierwszej sylaby z resztą wyrazu. Dla ułatwienia można zapisać całe wyrazy na osobnych karteczkach. Miłej zabawy!

  1. „Od ziarenka do roślinki”– poznanie budowy roślin, etapów wzrostu.

Poproś rodziców o wydrukowanie ilustracji przedstawiającej etapy wzrostu rośliny (umieszczonej w załącznikach). Następnie poprzecinaj kartkę pomiędzy roślinami tworząc paski. Później pomieszaj je i spróbuj ułożyć we właściwej kolejności (od cebulki/ nasionka do roślinki). Miłej zabawy!

Spójrz na ilustracje zamieszczone w załączniku. Na jednej pan sadzi roślinkę, natomiast na drugiej sieje. Zastanów się, jakie rośliny lub warzywa możemy sadzic a jakie siać? Co jest potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu? Porozmawiaj o tym z rodzicami.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.