Skip links

02.04.2020 Wiosna w świeci zwierząt

Data: 02.04.2020r.

Temat: Wiosna w świeci zwierząt.

Do pobrania: Motylki – Zajęcia 7

Cele:

– posługuje się pojęciami dotyczącymi zjawisk przyrodniczych oraz dotyczącymi życia zwierząt

– przelicza elementy zbirów w czasie zabawy oraz wykonuje dodawanie i odejmowanie w sytuacji użytkowej

 

  1. „Ptaki i ich gniazda”– zabawa dydaktyczna, dobieranie obrazków w pary.

Przyjrzyj się ilustracjom ptaków oraz gniazd . (ilustracje znajdują się w załącznikach). Rozpoznajesz je? Wymień ich nazwy. (Na ilustracjach znajduje się: bocian, dzikie gęsi, jaskółka, skowronek oraz kukułka.) Teraz dobierz w pary ptaki i ich gniazda. Poproś rodzica, aby opowiedział ci o wędrówce ptaków. Miłej zabawy!

  1. „Ile jajek jest w gnieździe?”– zabawa matematyczna.

Potrzebne ci będą dwa gniazda (może ono być z chusty, szalika, poduszki) oraz jajka (mogą to być klocki, nakrętki- 20 elementów).

Poproś rodzica o ułożenie zagadek matematycznych (np. do jednego gniazda kładziemy 10 nakrętek, do drugiego 9 i pytamy- Gdzie jest więcej jajek? O ile? Gdzie jest mniej jajek? O ile? A może tyle samo?). Miłej zabawy!

  1. „Jaki to ptak?”– puzzle.

Poproś rodzica o wydrukowanie kolorowanki z ptakiem (znajduje się w załączniku). Teraz niech potnie obrazek na mniejsze części tak, aby postawały puzzle. Ułóż puzzle i odgadnij, jaki ptak się tam znajduje. Następnie przyklej te puzzle na kartce.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.