Skip links

08.06.2020 Idzie do nas las

Data: 08.06.2020r.

Temat: Idzie do nas lato. 

Do pobrania: Motylki-Zajęcia 51

Cele:

– ocenia poprawność stwierdzeń dotyczących oznak lata

– odszukuje datę 21 czerwca, wie, że jest to pierwszy dzień lata

– słucha uważnie czytanego przez nauczyciela tekstu

 

1. „Kiedy przyjdzie do nas lato?” – zabawa dydaktyczna z kalendarzem.Następnie spójrz na kartkę z kalendarza, na miesiąc czerwiec. Jaki mamy teraz miesiąc? Odszukaj i zaznacz pierwszy dzień lata kalendarzowego- 21.06. Policz, ile dni dzieli nas od lata. Jak nazywa się miesiąc, który będzie po czerwcu? Jaką nazwę nosi miesiąc poprzedzający czerwiec? Miłej zabawy!Porozmawiaj z rodzicem nt. lata. Odpowiedz na pytanie: Za co lubisz lato?

 

2.   „Nadchodzi lato” – zabawa orientacyjno- porządkowa.Przykładowe zdania: Latem słońce mocno grzeje. Latem dojrzewają owoce. Latem liście stają się czerwone i opadają z drzew. Latem może padać deszcz. Z latem przychodzą burze śnieżne.

Zaproś domowników do zabawy. Rodzic przygrywa na tamburynie (lub włącza skoczną muzykę). Poruszaj się zgodnie z rytmem, a na przerwę w grze słuchaj rodzica, który podaje różne zdania dotyczące oznak lata. Jeśli są one prawdziwe, wyciągnij ręce w górę, jeśli fałszywe – przykucnij i zwiń się w kuleczkę. Miłej zabawy!

 

3.  „Przyjście lata” – rozmowa na podstawie wiersza J. Brzechwy.Link do filmiku z wierszem J. Brzechwy „Przyjście lata”:

https://www.youtube.com/watch?v=zFh6BVu1eWg

Poproś rodzica lub starsze rodzeństwo o włączenie filmiku z wierszem „Przyjście lata” i przeczytanie go. Obejrzyj uważnie. Postaraj się zapamiętać pojazdy, którymi przyjechało lato. Następnie wymień pojazdy występujące w wierszu. Miłej zabawy!

 

4. „Zabawy z latem” – zabawa edukacyjna z kartą pracy.

Otwórz kartę pracy na str. 42 i 43 (w załącznikach). Wykonaj zadania zgodnie z instrukcją. Powodzenia!

5.  „Czym przyjedzie do nas lato?” – zabawa ruchowa przy muzyce.

Zaproś domowników do zabawy. Rodzic umieszcza pojazdy – zabawki lub ilustracje pojazdów – w różnych miejscach w pokoju i włącza wesołą muzykę. Na przerwę w muzyce rodzic głoskuje nazwę wybranego pojazdu. Twoim zadaniem jest odgadnięcie, co to za pojazd, i ustawienie się obok odpowiedniego pojazdu. Udanej zabawy!

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.