15.05.2020 Festiwal ciekawych zawodów

Data: 15.05.2020r.

Temat: Festiwal ciekawych zawodów.

Do pobrania: Motylki – Zajęcia 35

– wyjaśnia, czym zajmuje się osoba wykonująca dany zawód

– rozpoznaje litery

– współdziała z domownikami podczas różnorodnych aktywności

1. „Zawody związane z bezpieczeństwem ludzi” – burza mózgów i zabawa edukacyjna z kartą pracy.

Podaj przykłady zawodów, które są związane z bezpieczeństwem ludzi i ich domów (policjant, strażak, ratownik medyczny, lekarz). Jeśli nie masz pomysłów, rodzic naprowadzi cię krótką charakterystyką danego zawodu, np. Nosi niebieski mundur i pomaga złapać złodzieja lub rozwiązać problem podczas wypadku drogowego; Gdy bardzo źle się poczujesz, pędzi karetką na pomoc; Ma gaśnicę, błyszczący hełm, gasi pożary, ale potrafi również usunąć gniazdo szerszeni.

Teraz otwórz kartę pracy na str. 24 (w załącznikach). Przelicz i zaznacza kreskami w ramkach liczbę zakrętów, które pokonuje każdy pojazd dojeżdżający do wypadku. W odpowiedni sposób zaznacz pojazd, który przejechał największą i najmniejszą liczbę ulic. Miłej zabawy!

2.„Strażak”- zabawa bieżna.

Weź przedmiot, który będzie kierowcą twojego wozu strażackiego. Poproś rodzica o włączenie piosenki „Barocco”.

Link do piosenki „Barocco”:

Podczas trwania muzyki „jeździsz samochodem”. Na określony sygnał naśladujesz syrenę alarmową (powtarzając wydłużone głoski „i”, „o”). Na koniec naśladujesz ruchem gaszenie pożaru. Zaproś domowników do zabawy.

3.„Zabawy z literami” – zapoznanie z wielką i małą literą „ć”.

Przyjrzyj się małej i wielkiej literze „ć” (w załącznikach). Podaj wyrazy, w których słychać głoskę „ć”. Wyklej plasteliną (lub czymś innym) literkę „ć” (w załącznikach). Później rysuj po śladzie ćmę oraz liść na karcie pracy na str. 62 (w załącznikach). Otocz pętlą wszystkie litery „ć” w wyrazach. Miłej zabawy!

Źródło: https://mala275.blogspot.com

1. „Zabawa w kucharza”- zajęcia kulinarne.

Jeśli masz możliwość i ochotę, pomóż mamie przyrządzić jakieś danie lub ciasto. Podczas zabawy w kucharza- odmierzaj, przeliczaj, porównuj ilość. Udanej zabawy!