Skip links

25.03.2020 Wiemy, jak dbać o świat wokół nas

 

Data: 25.03.2020r.

Temat: Wiemy, jak dbać o świat wokół nas.

Do pobrania: Motylki – Zajęcia 1

Cele:

– wyraża swoje rozumienie świata za pomocą impresji plastycznej,

– posługuje się pojęciami dotyczącymi ochrony przyrody,

– wykonuje dodawanie i odejmowanie w sytuacji użytkowej.

  1. „Gdzie wędrują śmieci?” – historyjka obrazkowa

Mam dla ciebie propozycję, poproś mamę, aby przygotowała trzy worki do segregacji odpadów (lub karteczki z napisem: papier, szkło, plastik) oraz czyste opakowania po produktach dostępne w domu (np. plastikowa butelka, opakowanie po margarynie, szklana butelka, słoik, puszka, wkładki po jajkach, kartka, rolka po papierze toaletowym, itp.).

Postaraj się posegregować śmieci, wkładając je do odpowiedniego worka (lub układając przy odpowiedniej karteczce). Miłej zabawy!

Następnie poproś rodziców (lub starsze rodzeństwo), aby opowiedzieli ci, co się dzieje z odpadami, które opuszczą nasz dom. Jaką drogę musi pokonać plastikowa butelka po soku, by znów mogła nam służyć? Przyjrzyj się poniższym ilustracjom i spróbuj ułożyć je w odpowiedniej kolejności.

  1. „Recykling” – zabawa matematyczna

Spójrz na poniższą ilustrację. Z czego się składa? Jaki ma kolor? Co on oznacza?

Poproś rodziców, aby wyjaśnili ci, co oznacza słowo recykling.

Następnie poproś rodziców (lub rodzeństwo), aby ponownie przygotowali opakowania po różnych produktach oraz zapisali na małych karteczkach cyfry od 1 do 10 oraz znaki „+”, „-” i „=”. Poproś ich o wymyślenie równania polegającego na dodawania lub odejmowaniu liczb. Twoim zadaniem będzie ułożenie odpowiedniej ilości przedmiotów oraz obliczenie wyniku równania. Miłej zabawy!

  1. „Ekologiczne instrumenty” – praca techniczna, wykonywanie grzechotek z puszek lub butelek po napojach.

Proponuję ci wykonanie własnego ekologicznego instrumentu- grzechotki. Możesz do tego użyć plastikowej butelki oraz ryżu (lub innych produktów znajdujących się w domu).

Poproś rodzica, aby włączył ci filmik z przykładami takich instrumentów. Miłej zabawy!

http://www.idealnamama.pl/grzechotki-z-butelek/

https://www.domowemontessori.pl/butelki-grzechotki/

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.