Skip links

26.06.2020 Na bezludnej wyspie

Data: 26.06.2020r.

Temat: Na bezludnej wyspie.

Do pobrania: Motylki – Zajęcia 63

Cele:

– bierze udział w zabawie naśladowczej

– określa kierunki i ustala położenie przedmiotów w stosunku do własnej osoby

– rozwija sprawność manualną

  1. „Na morzu” – zabawa ruchowa z chustą animacyjną.

Zaproś domowników do zabawy. Niech koc/ chusta posłuży jako „morze”. Potrzebna będzie łódka z papieru. Chwytacie za brzegi chusty i falujecie tak, aby łódka nie spadła poza nią. Wyruszacie w rejs dookoła świata. Później zrywa się wiatr, na morzu powstaje sztorm, coraz większe fale- machacie chustą coraz mocniej. Kiedy łódka wypadnie- oznacza to, ze trafiliście na nieznane wody. Dopływacie do bezludnej wyspy. Miłej zabawy!

  1. „Jesteśmy na bezludnej wyspie” – zabawa naśladowcza.

Będąc już na wyspie pomagasz rozładować ze statku ładunek niezbędny do rozbicia obozu. Następnie naśladujesz podawanie różnych skrzyń, np. ciężkich, gorących, lepkich. Miłej zabawy!

  1. „Zwierzątka żyjące na wyspie”– zabawa ruchowo- naśladowcza.

Poproś rodzica o wydrukowanie ilustracji ze zwierzątkami lub napisanie ich nazw i ruchów na karteczkach. Wędrując po wyspie spotykasz różne zwierzęta. Nie chcesz, aby zrobiły ci krzywdę, wiec musisz zachowywać się tak, jak one. Na jakie zwierzę natrafisz, to zależy od wylosowanej karteczki (Kliknij tutaj). Miłej zabawy!

Źródło pomocy: https://panimonia.pl/2017/09/06/zabawy-ruchowe-przedszkolu-karty-obrazkowe-inspiracje/#jp-carousel-4401

  1. „Na opak” – twórcza zabawa ruchowa.

Następnego dnia zauważacie, że coś się dziwnego wydarzyło, ponieważ wszystko  robicie na opak. Rodzic  mówi, że idziesz do przodu, to się cofasz, a kiedy mówi „wstań”, prosi żebyś usiadł.  Robisz wszystko odwrotnie, np. rodzic mówi: Dotknij swojego nosa, a ty dotykasz każdej części ciała, tylko nie nosa. Miłej zabawy!

  1. „Bezludna wyspa”– praca plastyczna.

Poproś rodzica o włączenie filmiku z instrukcja do pracy plastycznej.

Link do strony dot. pracy plastycznej:

https://pl.pinterest.com/pin/560346378636426967/

Możesz wzorować się na filmiku lub zrobić dwie fale w jasnym i ciemnym odcieniu. Później możesz dokleić fragment kartki- wyspy. Wszystko zależy od twojej pomysłowości. Miłej zabawy!

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.