Skip links

24.06.2020 Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej

Data: 24.06.2020r.

Temat: Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.  

Do pobrania: Motylki- Zajęcia 61

Cele:

– podaje swój adres i wymienia ciekawe miejsca w swojej miejscowości

– wykorzystuje zdobyte materiały do stworzenia folderu turystycznego

– odszukuje na obrazku odpowiednie fragmenty

 

1. „Moja miejscowość” – rozmowa o rodzinnej miejscowości.

Obejrzyj wraz z rodzicem lub starszym rodzeństwem plan/ mapę rodzinnej miejscowości. Zastanów się, gdzie znajduje się twój dom (podają nazwę ulicy, przy której mieszkasz). Następnie postaraj się odtworzyć trasę spaceru i sprawdzić, gdzie znajdowały się poszczególne zabytki/atrakcje turystyczne. Klikając w poniższy link, możesz poczytać o ciekawych miejscach w Unisławiu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Unis%C5%82aw_(wojew%C3%B3dztwo_kujawsko-pomorskie)

Link do strony o Unisławiu:

http://unislaw.pl/uploads/files/2016/Listopad/18/spacerownik-Unislaw3.pdf

Możesz także obejrzeć swoją miejscowość z perspektywy lotu ptaka.

Link do strony z widokiem na Unisław:

https://www.youtube.com/watch?v=XJW7fFo6MZY 

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Unis%C5%82aw_(wojew%C3%B3dztwo_kujawsko-pomorskie)#/media/Plik:DDW_view_from_grodzisko_Talerzyk_10_7-2015.jpg

 

2. Spacer po moim mieście” – przygotowanie do wycieczki.

Poproś rodzica o wybranie się na wycieczkę po rodzinnej miejscowości. Porozmawiajcie nt. zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki. Spakujcie potrzebne rzeczy i wyruszcie na spacer. Poproś rodzica, aby pokazał ci zabytkowe budynki, pomniki przyrody oraz opowiedział jakąś ciekawostkę z nimi związaną. Miłej zabawy!

 

3. Folder turystyczny” – zabawa plastyczna.

Korzystając z dostępnych materiałów stwórz folder reklamowy swojej miejscowości. Podziel arkusz z kolorowego bloku A3 na trzy części. Na „skrzydełkach” naklej fotografie poszczególnych atrakcji turystycznych i ozdób je. W centralnej części ulotki naklej uproszczony plan swojej miejscowości. Z pomocą rodzica narysuj w odpowiednich miejscach kolorowe kropki i takie same kropki postaw przy fotografiach, prezentujących zaznaczone na planie miejsca. Możesz zredagować krótki tekst informacyjny o swojej miejscowości i z pomocą rodzica, zapisz je i wydrukuj.

 

4. Letni krajobraz” – zabawa z kartą pracy doskonaląca spostrzegawczość.

Otwórz kartę pracy na str. 56 (w załącznikach). Wskaż na ilustracji te elementy obrazka, których fragmenty zostały umieszczone niżej. Następnie dokończ rysunek i go pokoloruj. Miłej zabawy!

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.