05.06.2020 Letnia Olimpiada

Grupa: „Niedźwiadki” 6lat
Data: 05.06.2020r. piątek
Do pobrania: Niedźwiadki – Zajęcia 50

– chętnie uczestniczy w zabawach ruchowych,
– wykonuje ćwiczenia gimnastyczne,
– ćwiczy zapamiętywanie, koordynację ruchową, skupienie,
Przebieg:

1 . Jedzie rowerek – zabawa ruchowa.
Rodzicu połóż dziecko na plecach. Chwyć jego nóżki i poruszaj nimi naprzemiennie, jakby jechało na rowerku.
Recytuj przy tym znaną dziecięcą rymowankę:
„Jedzie rowerek na spacerek, jaki z tyłu ma numerek?”
Potem możesz podać jakąś liczbę i tyle razy poruszyć nóżkami malucha, licząc przy tym głośno.

2.   Przeprawa przez rzekę- zabawa ruchowa.
Wyobraźcie sobie, że przez Twój pokój przepływa rzeka. Długi rwący potok rozciąga swoje brzegi od stołu, aż do kanapy lub od ściany do ściany. Musisz przejść na drugą stronę skacząc po kamieniach, ale tak, aby nie wpaść do wody. Czym są kamienie? Poduszkami jaśkami lub innymi kawałkami materiału. Rozłóżcie je na podłodze tak, aby przejście po nich nie było zbyt łatwe. I po każdym prawidłowym przedostaniu się na drugi brzeg zmieniajcie ustawienie

3.  Butelkowy  slalom- zabawa wymagająca koncentrację; ćwiczy zapamiętywanie i koordynację ruchową.
Uważasz, że poruszanie się slalomem jest łatwe? To spróbuj to zrobić z zawiązanymi oczami!
Zacznij od rozstawienia dwóch butelek po pokoju. Masz chwilę na przyjrzenie się i zapamiętanie gdzie stoją, po czym rodzic zawiązuje Ci oczy. Zadanie polega na przejściu w taki sposób, aby nie przewrócić żadnej z butelek. Gdy uda Ci się przejść poziom, dołóż kolejną przeszkodę i tak do momentu, aż skończą Ci się w domu plastikowe butelki.

4. Balonowy tenis- zabawa ruchowa.
Gra w piłkę w domu nie jest do końca bezpieczna. Więc zagraj balonem. Zamiast rakietek użyj papierowych/ plastikowych talerzy przyklejonych do drewnianych łyżek! W ten sposób rozegraj mecz z rodzicem lub rodzeństwem!

5.   Mały ninja- ćwiczenie wymagające skupienia, precyzji i. gimnastyki.
Mały ninja, człowiek pająk, nazwij to jak chcesz. Jedno wiem na pewno –będziesz tą zabawą zachwycony!
Wystarczy zaplątać sznurek czy włóczkę o stół i krzesła by stworzyć niełatwy do przejścia tor. Układ możesz za każdym razem zmieniać, zaczepiając w inny sposób włóczkę.

Miłego dnia!
Czekam na zdjęcia lub filmiki! : )