Skip links

01.04.2020 W naszym ogródeczku

01.04.2020r. (środa)

Grupa: Pszczółki

Temat: W naszym ogródeczku.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 6

Cele ogólne:

– rozwijanie spostrzegawczości i umiejętności interpretowania zdarzeń przedstawionych na obrazkach,

– rozwijanie narządów mowy.

Przebieg zajęć:

  1. „Wiosna” – „Gimnastyka buzi i języka”

Posłuchaj historyjki czytanej przez rodzica i wykonuj polecenia w niej zawarte.

Nadeszła wiosna. Za oknem słychać było śpiew ptaków (naśladuj głosy ptaków). Języczek wybrał się do lasu na poszukiwanie oznak wiosny. Jechał na koniu (kląskaj, uderzaj szerokim językiem o podniebienie). Na łące zobaczył bociany (wymawiaj kle, kle). Zatrzymał się na leśnej polanie (wymawiaj prr). Zsiadł z konia, rozejrzał się wokoło (oblizuj wargi ruchem okrężnym). Świeciło słońce, wiał delikatny wiatr (wykonuj krótki wdech nosem, chwilę zatrzymuj powietrze – bezdech – i długo wypuszczaj ustami). Było ciepło i przyjemnie (uśmiechaj się rozchylając wargi). Na skraju polany zakwitły wiosenne kwiaty zawile i sasanki. Pachniało wiosną (oddychaj głęboko, wdychaj powietrze nosem, wydychaj ustami) i kichnął ( kichnij, wymawiając apsik). W tym momencie zauważył przeciskającego się przez zarośla zaspanego jeża (ziewnij, przeciskaj język między złączonymi zębami). Zrobiło się późno. Języczek wsiadł na konia i pogalopował do domu („klaskaj”, uderzaj „szerokim” językiem o podniebienie).

Miłej zabawy.

  1. „Prace w ogrodzie”- historyjka obrazkowa

Obrazki:

Przyjrzyj się ilustracjom. Spróbuj ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Opowiedz co robią dzieci na obrazkach.

Powodzenia 😉

  1. „Nasz ogródek” – praca plastyczna – kolorowanka

Pokoloruj wybraną kolorowankę (jeżeli masz możliwość wydrukowania jej). Jeżeli nie masz jak to możesz samodzielnie wykonać obrazek przedstawiający wiosnę w ogrodzie. Możesz wykonać pracę dowolną techniką.

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.