04.05.2020 „Dzień Strażaka”

04.05.2020r. (Poniedziałek)

Temat: „Dzień Strażaka”.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 26

– poszerzanie wiedzy o zawodzie strażaka.

1. „Strażak” – historyjka obrazkowa

Praca Strażaka jest niezwykle ważna. Czy wiesz czym Strażak się zajmuje? Jak myślisz, czy Strażak tylko gasi pożary? Mam dla Ciebie historyjkę obrazkową. Przypatrz się obrazkom, ułóż w odpowiedniej kolejności i opowiedz co przydarzyło się dzieciom. Powodzenia.

Źródło: pl.pinterest.com

1. „Atrybuty Strażaka” – analiza sylabowa wyrazów

Popatrz na obrazki. Podaj nazwę każdego przedmiotu. Podziel te wyrazy na sylaby i policz ile ich jest. Pokoloruj pod każdym obrazkiem tyle kółek ile sylab ma każdy wyraz. Czy wiesz do czego służą te przedmioty?

1. Straż”- zabawa matematyczna

Policz elementy na każdym obrazku i połącz je linią z odpowiednią cyfrą. Powiedz, czego jest najwięcej, a czego najmniej.

1. „Strażak gasi ogień” – labirynt

1. Strażak” – kolorowanka

Pokoloruj obrazek według własnego pomysłu.

Źródło: pl.pinterest.com