04.06.2020 Gdy jest nam nudno

04.06.2020r. (Czwartek)

Temat: Gdy jest nam nudno.

Do pobrania:Pszczółki- Zajęcia 49

– rozwijanie sprawności fizycznej oraz koordynacji wzrokowo-słuchowej.

1. Zabawa naśladowcza

Popatrz na obrazki i wykonaj kolejno wszystkie czynności, które są pod nimi opisane.

1. „Wyścig balonów” – zabawa z Bangladeszu

Przygotuj do zabawy nadmuchany balon i kij (może być to trzonek od miotły). Wyznacz trasę jaką będziesz musiał przejść. Może być to korytarz lub miejsce wyznaczone, np. krzesłami. Twoim zadaniem jest przeprowadzić balon za pomocą kija od początku trasy do jej końca. Jeżeli będziesz miał ochotę możesz wykonać w ten sposób slalom. Powodzenia!

1. „Kolorowanie według kodu”- praca w książkach (5 latek)

Otwórz książkę na stronie 19 i wykonaj zadanie.

1. „Gra w klasy” – zabawa ruchowa

Przygotuj kredę do rysowania na chodniku, lub patyk do rysowania na ziemi. Narysuj grę według obrazka (możesz poprosić o pomoc kog

oś starszego). Weź do ręki kamyk i ustań przed grą. Rzyć kamykiem na dowolne pole, Twoim zadaniem jest skakać po niego, podnieść go i wrócić. Zasady: na polach z numerami od 1 do 3 skaczemy na jednej nodze, pole 4-5 robimy rozkrok (każda noga na innym polu), pole numer 6 – jedna noga, pola 7-8 tak samo jak 4-5. Powodzenia!

1. „Zawody sportowe” – zabawy ruchowe z piłkami

Zachęcam Cię dziś do zabaw z piłkami na świeżym powietrzu. Możesz zaprosić innych członków rodziny do wspólnych zabaw. Moje propozycje to: wyścigi z piłeczką na łyżeczce, rzucanie piłką do celu, strzelanie do bramki. Możesz dołożyć swoje propozycje do zabaw.