Skip links

07.04.2020 Pisanki – kraszanki

07.04.2020r. (Wtorek)

Grupa: Pszczółki

Temat: Pisanki – kraszanki.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 10

Cele ogólne:

– utrwalenie wiadomości o pisankach,
– przeliczanie i klasyfikacja zbiorów.

 

Przebieg zajęć:

  1. „Pisanki” – słuchanie piosenki https://www.youtube.com/watch?v=OTPObfVuHCY

Posłuchaj piosenki o pisankach. Jeżeli masz ochotę to wykonaj dowolną techniką pisanki takie jak w piosence lub inne według własnego pomysłu. Pisanki mogą być wykonane na kartce, lub wydmuszce. Jeżeli masz możesz również wykorzystać jajko styropianowe. Miłej pracy 😉

  1. „Kolorowe pisanki”- klasyfikacja i przeliczanie zbiorów.
    Przypatrz się uważnie pisanką na obrazkach. Posegreguj je według wzorów jakie są na nich namalowane. Spróbuj policzyć ile zbiorów wyszło i ile pisanek jest w każdym z nich. Czy we wszystkich zbiorach jest tyle samo pisanek? Jeżeli nie to powiedz, gdzie jest ich najwięcej, a gdzie najmniej. Powodzenia.
  1. Święta Wielkanocne– praca z zeszytu grafomotorycznego

Rysuj pisankę po szarym śladzie. Pokoloruj ją według własnego pomysłu. Jak już ozdobisz pisankę ludową, dokończ szlaczek na dole i pokoloruj małe pisanki. Jeżeli nie masz jak wydrukować pracy możesz sam lub z pomocą rodzica narysować własną pisankę.

Miłej zabawy.

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.