Skip links

08.05.2020 Legendy

08.05.2020r. (Piątek)

Grupa: Pszczółki

Temat: Legendy.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 30

Cele ogólne:

– poznanie legendy o smoku wawelskim,

– kształtowanie sprawności grafomotorycznej i manualnej.

 

Przebieg zajęć:

  1. „Legenda o smoku wawelskim” – słuchanie audio – bajki

Posłuchaj bajki – legendy o smoku wawelskim. https://www.youtube.com/watch?v=balErY5dz6g

 

  1. „Labirynt” – zabawa logiczna

Pomóż smokowi znaleźć drogę do zamku. Możesz pokolorować smoka oraz zamek. Wykonaj zadanie na kartce lub ustnie. Powodzenia.

Źródło: pl.pinterest.com

 

  1. „Zamekzabawa grafomotoryczna

Rysuj zamek po śladzie, a następnie pokoloruj go według własnego pomysłu. Jeżeli nie masz jak wydrukować karty pracy, narysuj swój własny zamek.

  1. „Teatrzyk” – zabawa twórcza

Wykonaj własny teatrzyk o „legendzie o smoku wawelskim”. Możesz wykorzystać do tego postacie, które przesyłam (nie musisz wykorzystywać wszystkich, wybierz te, które Twoim zdaniem pasują do legendy). Kukiełki możesz wydrukować, wyciąć i przykleić do patyczków. Jeżeli nie możesz wydrukować lub nie chcesz skorzystać z moich obrazków, wykonaj własne kukiełki. Mogą być z papieru, materiału, itd. Do zabawy wykorzystaj również przedmioty, które masz w domu (np.: klocki do zbudowania zamku, zwierzątka, kartony, itd.). Bardzo jestem ciekawa jak będzie wyglądał Twój teatr. Możesz zaprosić innych domowników do wspólnego tworzenia teatru lub jako widownię.

Miłej zabawy.

 

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.