13.05.2020 Bajkopisarz

13.05.2020r. (Środa)

Temat: Bajkopisarz.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 33

– rozwijanie orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej, pamięci słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz doskonalenie umiejętność skupienia się i koncentracji.

1. „Bajkopisarz” – zabawa paluszkowa

Usiądź wygodnie na podłodze (nóżki zrób na kokardkę). Słuchaj wierszyka czytanego przez rodzica i wykonuj kolejno polecenia w nim zawarte. Zaproś do wspólnej zabawy innych członków rodziny.

Bajkopisarz
Zbigniew Dmitroca

Pisarz bardzo lubi ciszę (palcami obu rąk masuj lekko płatki swoich uszu),

Wtedy dobrze mu się pisze (na podłodze kreśl ręką litero podobne wzorki).

Teraz już nie skrobie piórem (palcami obu rąk podrap się po głowie),

Tylko stuka w klawiaturę (stukaj kolejno palcami obu rąk w podłogę).

1. „Dyktando graficzne” – zabawa dydaktyczna

Po poprzednim zadaniu Twoje paluszki są gotowe do pracy. Przygotuj więc kartkę i kredki. Pamiętaj, aby kartka leżała na stole w jednym miejscu (nie przekręcaj jej w trakcie zadania). Wykonuj kolejno polecenia:

– na środku kartki narysuj stół,

– pod stołem narysuj piłkę,

– nad stołem narysuj żółte słońce,

– obok stołu z prawej strony narysuj brązowe krzesło,

– z lewej strony słońca narysuj niebieską chmurę,

– z prawej strony słońca narysuj różową chmurę.

Powodzenia!!!

1. Król Lew”- zabawa ruchowa przy piosence

Mam dla Ciebie w nagrodę piosenkę z prostym układem tanecznym, którą na pewno dobrze znasz. Zachęcam Cię do wysłuchania piosenki i zatańczenia do niej według instrukcji.

1. „Figury geometryczne” – zabawa logiczna

Przesyłam Ci „magiczny kwadrat”. Wytnij go i rozetnij po białych liniach. Jeżeli nie możesz go wydrukować poproś rodzica o narysowanie go. Gdy będziesz już miał rozcięte figury, postaraj się ułożyć każdy obrazek po kolei, który znajduje się dookoła. Ciekawe, czy uda Ci się ułożyć wszystkie obrazki?

Źródło: pl.pinterest.com