Skip links

17.06.2020 Niebieski

17.06.2020r. (Środa)

Grupa: Pszczółki

Temat: Niebieski.

Do pobrania: Pszczółki-Zajęcia 56

Cele ogólne:

– kształtowanie zdolności manualnych,

– wydłużanie fazy wydechowej,

– rozwijanie ciekawości poznawczej.

Przebieg zajęć:

1 „Tropem kolorów” – zabawa twórcza

  Jaki kolor dziś tropimy? Schował się on w niebie i w wodzie. Można znaleźć go w chabrach i oczach. O jaki kolor chodzi? ….Tak, to kolor niebieski! Kolor niebieski może mieć różne odcienie i nazwy. Jasnoniebieski to kolor błękitny, a ciemnoniebieski to granatowy. Wykonaj pracę plastyczną w kolorze niebieskim. Do wykonania pracy możesz użyć dowolnych materiałów. Może to być krajobraz morski lub piękne niebo. Pamiętaj o różnych 2.Niebieski świat” – lepienie z plasteliny

Przygotuj niebieską plastelinę. Ulep z niej dowolne przedmioty. Jeżeli nie masz plasteliny możesz użyć, np.: masy solnej zabarwionej na niebiesko lub ciastoliny w tym kolorze.

 

3. Co pływa, a co tonie” – zabawa badawcza

Przygotuj miskę z wodą oraz różne przedmioty (nie za duże), np.: piórko, korek, płaski patyczek od loda, płatek kwiatka, kamyk, plastikową nakrętkę, itd. Delikatnie i powoli kładź wybrane przedmioty na wodę. Obserwuj co opada na dno, a co pływa po wodzie. Jak myślisz, dlaczego niektóre przedmioty toną, a inne nie?

 

4.Żaglówki” – zabawa oddechowa

Wykorzystując wiedzę z doświadczenia wykonanego w zadaniu 3, wybierz jedną rzecz, która pływa po wodzie. Połóż ją z powrotem na wodzie i dmuchając spraw, by Twój wybrany przedmiot pływał. Możesz zaprosić domowników do wspólnej zabawy i urządzić wyścigi żaglówek. Kto będzie mocniej dmuchał ten wygra. Powodzenia!

 

5. Smerf” – kolorowanka

Wybierz dowolną kolorowankę i ją pokoloruj.

 

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.