Skip links

21.04.2020 Maszyny w gospodarstwie.

21.04.2020r. (Wtorek)

Grupa: Pszczółki

Temat: Maszyny w gospodarstwie.

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 18

Cele ogólne:

– rozpoznawanie i nazewnictwo figur geometrycznych,

– utrwalenie prawej i lewej strony.

Przebieg zajęć:

  1. „Maszyny rolnicze” – zabawa słownikowa

            Przyjrzyj się obrazkom. Czy umiesz rozpoznać te pojazdy? Czy wiesz które z nich służą do pracy na gospodarstwie? Podaj ich nazwy, a następnie przesylabuj. Policz ile sylab ma każdy wyraz. Czy potrafisz powiedzieć jaką głoską zaczyna się każdy wyraz?

  1. „Duży i mały skok” – gimnastyka z piosenką

Czas się poruszać! Mam dla Ciebie zabawę przy piosence. Przy okazji poćwiczysz gdzie jest prawa, a gdzie lewa strona. Postaraj się nie pomylić. Powodzenia 😉

https://www.youtube.com/watch?v=InxomdEHL8M

  1. Gospodarskie pojazdy”- zabawa dydaktyczna

Mam dla Ciebie zadanie. Powycinaj z kolorowych kartek różne figury geometryczne (koła, trójkąty, kwadraty i prostokąty). Poproś rodzica o pomoc. Z wyciętych figur ułóż na kartce pojazd, który jest używany w gospodarstwie. Może to być: traktor, kombajn, itd. Możesz zrobić kilka maszyn rolniczych jeżeli masz ochotę. Gdy już ułożysz figury, przyklej je starannie na kartkę. Podczas zabawy wymawiaj nazwy figur, których używasz. Wysyłam przykładowe prace.

Miłej zabawy.

Zmiana wielkości tekstu
Kontrast

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.