22.06.2020 Wakacyjne podróżowanie

22.06.2020r. (Poniedziałek)

Temat: Wakacyjne podróżowanie

Do pobrania: Pszczółki – Zajęcia 59

– utrwalenie wiedzy o numerach i służbach ratunkowych,

– rozwijanie sprawności manualnej,

– usprawnianie mięśni stóp.

1.„Strażak” – masażyk

Posłuchaj wierszyka czytanego przez rodzica. Wykonajcie sobie masażyki na zmianę. Możesz też zaprosić do zabawy innych domowników.

Strażak

Beata Gawrońska

Strażak ognia się nie boi,                   Rysuj dwie pionowe linie po obu stronach kręgosłupa.

Na drabinie prosto stoi,                     Rysuj linie poziome od góry do dołu.

Ani trochę nie grymasi,                   Masuj ruchami kolistymi całe plecy płaską dłonią.

Tylko pożar dzielnie gasi.

2. Praca w książkach (4-latek)

Wykonaj zadanie z książki (strona 27).

3. „Wakacyjne podróżowanie” – praca plastyczna z wykorzystaniem Zeszytu Grafomotorycznego (5-latek)

Otwórz Zeszyt Grafomotoryczny na stronie 52 i wykonaj zadanie.

4. Praca w książkach (5-latek) – kolorowanie obrazka

Otwórz książkę na stronie 29 i wykonaj zadanie.

5. „Sprawne ręce, sprawne nogi”- zabawa usprawniająca mięśnie stóp

Przygotuj kartki i kredki. Usiądź wygodnie na podłodze i połóż przed sobą kartkę i przybory do rysowania. Możesz wykonywać zadanie słuchając dowolnej muzyki. Weź do ręki kredkę i rysuj dowolne linie i kształty (co akurat przyjdzie Ci do głowy). Po chwili zrób zmianę i weź kredkę stopą. Postaraj się palcami od nogi utrzymać kredkę i rysować nią. Na koniec pokoloruj swój obrazek.